Menu
12

طراحی سایت با استفاده از هوش مصنوعی

طراحی سایت با استفاده از هوش مصنوعی

هوش مصنوعی همیشه در تمامی فناوری ها به انسان کمک کرده است حالا محققان در حال تحقیق بر روی هوش مصنوعی برای طراحی UX در تمامی طراحی ها از جمله طراحی سایت  می باشند .  مقالات زیادی در این زمینه و استفاده از هوش مصنوعی در طراحی ها منتشر شده است .

الگوریتم  Yury Vetrov

در حالی که طراحان امروزه به دلیل کارهای زیاد نمی توانند تمرکز خود را بر روی یک طرح متمرکز کنند این سوال مطرح می شود که آیا هوش مصنوعی نمی تواند جایگزین طراحی شود که دارای تمرکز کامل نیست . اشخاصی مانند Yury Vetrov بر روی الگوریتمی که بتواند جایگزین مناسبی برای طراحان شوند کار می کنند . این الگوریتم چندین سال است که مورد ارزیابی و بازنگری برای تولید UI و همچنین UX در طراحی سایت قرار گرفته است . این الگوریتم نمونه های اولیه نیز تولید کرده است ولی هنوز برای اینکه بگوییم برای یک طراحی حرفه ای آماده شده است زود می باشد .


هوش مصنوعی تا سال 2025 جایگزین طراحان می شود

در یک مقاله دیگر چشم انداز هوش مصنوعی در طراحی سایت را بررسی کرده است و روب گیرلینگ (Rob Girling) اذعان کرده است که تا سال 2025 هوش مصنوعی جایگزین کامل طراحان خواهند شد و طراحان در موزه ها قرار خواهند گرفت!!! . شوخی تلخ با طراحان برای از بین بردن کار آنها توسط هوش مصنوعی .


طراحی اینفوگرافیک با استفاده از هوش مصنوعی

طراحان همیشه می خواهند در یک یا چند تصویر و یا نمودار حجم زیاد اطلاعات را به ببیننده نمایش دهند بدون آنکه آنها دچار سردرگمی شوند و یکی از مفید ترین روش ها اینفوگرافیک (Infographic) بوده است با استفاده از این روش شما داده و اطلاعات خود را در چند نمودار و یا چند تصویر نشان می دهید حال هوش مصنوعی نیز می خواهد تمرکز خود را در طراحی و تولید سایت ها بر روی این روش متمرکز کند . استفاده از چند ده هزار و یا شاید میلیون الگو از این روش و تولید تصویر و نمودار منطبق با داده ها در سایت با سرعت بالا یکی از ویژگی های مهم در هوش مصنوعی است که در حال توسعه آن توسط محققان می باشد . همچنین در برخی هوش مصنوعی های طراحی شده هوش مصنوعی مانند خزنده های موتورهای جستجو سایت های مختلف را از نظر طراحی جستجو می کنند و طرحی را به کاربر و مشتری خود پیشنهاد می دهند البته این هوش مصنوعی به صورت آزمایشی طراحی شده است ولی این روش نیز نشان می دهد که هوش مصنوعی می توانند ظرف مدت کمی هزاران طرح منطبق با نیاز مشتری به آنها پیشنهاد کند.

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (159)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1603


  • طراحی سایت با استفاده از هوش مصنوعی