Menu
15

مفهوم UX burnout در طراحی سایت و روش های جلوگیری از آن – قسمت دوم

مفهوم UX burnout در طراحی سایت و روش های جلوگیری از آن – قسمت دوم

ما شما هستیم با قسمت دوم از UX burnout در طراحی سایت در این قسمت نیز می خواهیم به روش های دیگر و را ه ها مقابله با آن بپردازیم .

مواجه شدن با مشکلات زیاد در هنگام طراحی سایت

هنگامی که طراح با مشتری خود مصاحبه کرد و نیازها و خواسته های آن را گوش داد . مشکلاتی که هنگام طراحی سایت با آن مواجه می شود را یادداشت می کند . اما مشکل اینجاست که طراح با مجموعه ای از این مشکلات روبرو می شود و طیف وسیع این مشکلات باعث می شود طراح دچار سردرگمی بیش از حد شود . راه حل مقابله با این مشکل چیست؟ برای حل این مشکل همانطوری که دیوید تراویس گفته است می توانید با  استفاده از سه سوال چارچوب اولویت بندی طراحی را مشخص کنید براساس جواب های داده شده به این سه سوال مشکلات خود را به سه دسته کم ، متوسط و جدی دسته بندی نمایید .


این سه سوال شامل موارد زیر می باشد :

·         آیا این مشکل هدف کاربر را  از طراحی سایت متوقف می سازد؟

·         آیا این مشکل سختی برای غلبه کردن است؟

·         آیا این شکل مداوم است ؟

در واقع بزرگترین اولویت ،مشکلی است که باعث جلوگیری از هدف اصلی کاربر شود و  باید ابتدا این مشکلات و مسائل حل شود و سپس به مسائل دیگر پرداخته شود .

پیدا کردن ایده در برابر مشکلات طراحی

ایده و پیدا کردن راه حل مشکلات در هنگام طراحی یکی از لذت بخش ترین لحظات هنگام فرآیند تولید طراحی سایت می باشد . هنگام شکستن خودکار خود و پاره کردن و دور انداختن کاغذها ی طراحی و سپس ایجاد جرقه ای در ذهن پس از مدت ها باعث ایجاد حس لذت بخشی در طراح می شود . اما همه پروژه ها به این سادگی حل نمی شوند برخی از پروژه ها دارای مشکلات بسیار دشواری می باشد که با صرف کردن زمان های متعدد نیز حل نمی شوند و باعث فرسودگی بیشتر تیم طراح می گردد در این موارد راه حل چیست چگونه مشکل و یا مشکلات را حل نماییم ؟


آستین کلون(Austin Kleona) در کتاب خود سرقت مانند یک هنر می باشد ، ده چیز را که هیچ کس به شما بیان نمی کند را نوشته است . در این کتاب کلون اشاره می کند که در بعضی اوقات همه چیز یک ریمیکس است ( ریمیکس در واقع شنیدن یک آهنگس است که یک توسط آهنگ ساز می شنود و سپس خود آهنگ ساز با توجه به آن چیزی که در تجسم خود از آهنگ می شنود آن را تغییر می دهد) در واقع آستین کلون(Austin Kleona) می گوید از ایده ها و طرح های دیگران و آن چیزی را که طراح دوست دارد کپی کن و این کار را ادامه بده و مطمئن باش پس از چند وقت و یا دقیقه دوست داری قسمت های از طرح کپی شده را تغییر دهی و اگر بعد از چند ساعت به طرح نگاه کنی می بینی یک طرح خلاقانه و منحصر به فرد درست کرده ای . در واقع بسیاری از طراحان بزرگ با گرفتن ایده از طرح های دیگران و یا اصلاح کردن طرح های تولید شده دست به خلاقیت خود می زنند .

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (182)
گروه خبر: طراحی سایت, UX
کد خبر: 1632


  • مفهوم UX burnout در طراحی سایت و روش های جلوگیری از آن – قسمت دوم