Menu
16

مفهوم UX burnout در طراحی سایت و روش های جلوگیری از آن – قسمت پایانی

مفهوم UX burnout در طراحی سایت و روش های جلوگیری از آن – قسمت پایانی

با قمست پایانی از مفهوم UX burnout در طراحی سایت با شما هستیم در این مقاله نیز می خواهیم به بقیه روش های UX burnout را به شما توضیح دهیم .

غرق شدن در داده های بیشمار

پس از اینکه طراح مشکلات و مسائل مربوط  به طراحی سایت را با اولویت های مشخص اصلی و فرعی طبقه بندی کرد باید مشکلات را گام به گام حل کند هر مشکلی یا مسئله ای را که حل می کند باید فید بک آن را دریافت کند و سپس به مشکل و مسائل برگردد تا مطمئن شود آن مشکل با بهترین روش حل شده است این باعث می شود اگر تعداد مسائل زیاد و حجیم باشد طراح دچار سردرگمی شدید شود . برای حل این مشکل کار باید به صورت گروهی انجام شود در واقع استفاده از قدرت همکاری باعث می شود مشکلات بزرگ و پیچیده به شکلی ساده و در کمترین زمان حل شود . در واقع یکی از اولین یافته ها در روانشناسی اجتماعی تسهیل اجتماعی (social facilitation) می باشد به این صورت که حضور مردم و یا یک گروه در حل یک یا چند مشکل انگیزه و تلاش هر شخص را بیشتر می کند .


در سال 1920 روانشناس اجتماعی فلوید آلپورت نشان داد که اگر اشخاص در یک جا دور هم به کار خود مشغول باشند حتی اگر چندان به هم کمک نکنند کارها به دلیل انگیزه ای که در آنها هنگام کار گروهی ایجاد شده است بیشتر از زمانیست که به صورت منفرد در مکان های جدا مشغول کار هستند . توجه داشته باشید هر فرد به هر مسئله به شکلی دیگر نگاه می کند بنابراین وقتی دچار مسائل هنگام طراحی سایت شده اید بهترین شیوه برگزاری یک جلسه با همکاران خود و ایده خواستن از آنها می باشد .

احساس خستگی از تکرار مداوم کارها

هنگامی که طراح نمونه های اولیه طراحی سایت را برای مشتری تولید می کند احساس می کند که به پایان طراحی نزدیک شده است اما بعد از مدتی طراح می بیند وارد سیکل چرخی شده است که بی پایان می باشد در واقع طراحی یک دو ماراتن می باشد که خط پایانی ندارد بنابراین طراح بعد از مدتی احساس فرسودگی و خستگی می کند .و از آنجای که وظیفه طراح دادن طرح های خلاقانه در سایت می باشد باید به دنبال روش های برای مقابله با این نوع فرسودگی باشد . وقتی طراح یا هر انسانی احساس خستگی و افسردگی می کنید بهترین روش برای مقابله با آن پیاده رویی می باشد از انیستن تا استیو جابز ، زاکربرگ همه آنها اذعان می کنند که نه تنها قدم زدن باعث آرامش آنها می شود بلکه باعث افزایش خلاقیت و به دست آوردن ایده های جالب هنگام پیاده روی می شود .


اخیرا محققان در دانشگاه استنفورد نشان داده اند توانایی تفکر خلاقانه به صورت باور نکردنی در زما قدم زدن و یا بعد از آن بیشتر می شود بنابراین به طراحان توصیه کرده اند حتما هر روز پیاده روی کنید تا خلاقیت خود را در هنگام طراحی سایت بازیابی نمایید .  

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (180)
گروه خبر: طراحی سایت, UX
کد خبر: 1641


  • مفهوم UX burnout در طراحی سایت و روش های جلوگیری از آن – قسمت پایانی