Menu
16

روش های نوین و متد های جدید در طراحی سایت

روش های نوین و متد های جدید در طراحی سایت

امروزه طراحان با روش های گوناگون جهت طراحی سایت مورد پسند مشتری و بازدید کنندگان درگیر می باشند ما در این مقاله می خواهیم چند متد خلاقانه و کارآمد جهت طراحی سایت را بیان کنیم .

روش بازخورد کاربران از نمونه اولیه

در این روش طراح با ایجاد طراحی خود از مشتریان و یا افراد تعیین شده در مورد طراحی نظر می خواهد و از آنها می خواهد در مورد طرح ایجاد شده حس خود را بیان کنند . این کار باعث می شود UX نهایی و طراحی شده توسط کاربر به شکل بهینه ای ایجاد شود . در واقع بازخورد افراد از نمونه های اولیه می تواند در پیش برد طراحی کمک شایانی نماید .


طرح های مشارکتی

یک طرح مشارکتی در طراحی سایت منوط و وابسته به شرکت کنندگان می باشد . هر مشارکت کننده در این طرح می تواند ایده خلاقانه خود را بیان و آن را ایجاد نماید و بعد ازآن مهم این است که چگونه بتوانیم از تمامی ایده ها در طراحی سایت خود استفاده نماییم .

مصاحبه

این روش و یا متد ساده ترین و در عین حال اصلی ترین روش در طراحی سایت می باشد در این طراح باید نیازهای مشتری را درک نماید. در واقع در این روش است که مشتریان بدون هیچ دانشی به صورت صریح و روشن در مورد طرح خود صحبت می کنند . طراح باید تمام جزئیات مانند رنگ ، طرح محصول مورد نظر و ... را از مشتری سوال نمایید و با ایجاد سوالات شفاف ابهام های ایجاد شده را برطرف کند . اگر هر دو طرف ، مشتری و طراح به شکلی شفاف صحبت نمایند که طرف مقابل هیچ ابهامی در ذهنش ایجاد نشود نقطه شروع موفقیت را رقم زده اند .


تمرکز بر روی گروه

اصولا گروه های طراحی بین 3 تا 12 نفر تشکیل می شوند که بر روی قسمت های اصلی و سپس فرعی سایت صحبت می شود . سپس از هر یک از آنها خواسته می شود در برابر هر نوع سوال و یا مشکلی یک جواب و یا طرحی آماده نمایند و تنوع خلاقانه هر یک از آنها می تواند طرحی خلاقانه برای سایت ایجاد نماید .


تست مفهومی

تست مفهومی دقیقا همان چیزی است که به نظر می رسد در واقع تست این مفهوم را دارد که آیا طرح ایجاد شده آن بازخورد را برای مشتری به همراه خواهد داشت . در واقع در این نوع تست ها بازخورد اصلی و تعامل طرح موجود با کاربران را مورد آزمایش قرار داده می شود و رضایت یا عدم رضایت آن ها گرفته خواهد شد . حتی این مورد در طراحی محصولات نیز مورد استفاده قرار می گیرد برای مثال وقتی شرکتی می خواهد ویژگی جدیدی به محصول خود اضافه نماید ابتدا یک یا چند محصول می سازد و از کاربران خود می خواهد نظر خود را در ورد این محصول و ویژگی آن بیان نماید . این باعث می شود ایرادات و انتقادات یک طرح قبل از نهایی شدن پیدا و برطرف گردد.

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (191)
کد خبر: 1642


  • روش های نوین و متد های جدید در طراحی سایت