Menu
17

یک UX کار حرفه ای کیست ؟- قسمت دوم

یک UX کار حرفه ای کیست ؟-  قسمت دوم

با قسمت دوم از مقاله شناخت یک UX کار حرفه ای با شما هستیم در این مقاله نیز می خواهیم موارد دیگر برای شناخت یک متخصص UX را برای شما بیان نماییم

 بهینه سازی وظایف

تجزیه و تحلیل وظایف آغازگر یک UX حرفه ای در طراحی سایت می باشد . طراح باید توجه داشته باشد برای در امان ماندن از سردرگمی در برابر مسائل و مشکلات پیش رو باید تحلیل درستی از وظایف خود انجام دهد . در واقع متخصصان UX که دارای تجربه زیادی در طراحی سایت می باشند می دانند که چگونه برای بهینه سازی وظایف و فرآیندهای طراحی باید چگونه آن ها را تجزیه و تحلیل نمایند .


ایجاد شور و شوق

اگر از یک متخصص UX پس از اتمام طراحی سوال کنید که هدف اصلی طراحی چیست می گوید ایجاد رضایت و شور و شوق بازدید کننده از طراحی ایجاد شده . ولی اگر از آن بپرسید که چگونه این کار را می کنید و به شما جواب واضحی نداد بدانید که هنوز UX کار حرفه ای نمی باشد . در واقع درست کردن یک طرح زیبا شاید در وهله اول نگاه ها را هنگام بازدید سایت به خود جلب کند ولی در واقع زمانی کاربر هنگام دیدن یک سایت دارای رضایت کاملی می باشد که UX خلاقانه و درستی در سایت مشاهده نماید و مشکلات آن ها را در مقابله با سایت برطرف نماید .


طراحی کاربر محور

در واقع در طراحی کاربر محور جزئیات مسائل و مشکلات بررسی می شود و طراح های در این زمینه طراحی و تولید خواهد شد در واقع در هنگام طراحی کاربر محور شاید نیاز باشد تعداد از کاربران عادی را در جلسه شرکت کنند و نظر های آن ها را نیز در زمینه طراحی جویا شد . متخصصان UX باید درک درستی از بازدید کنندگان سایت طراحی شده داشته باشند حتی رفتارهای آن ها و عادت های که بازدیدکنندگان سایت دارند نیز جزء اولویت قرار می گیرند .


نمونه اولیه طراحی

درست کردن نمونه اولیه بعد از طی مراحل طراحی و تحلیل مشکلات می تواند به بازخورد طراحی کمک زیادی نماید . در نمونه اولیه طراحی نیز شخص می تواند پی ببرد که آیا طراحی سایت انجام شده نگرانی های مورد نظر را برطرف کرده است یا طراح کپی از UX های آماده را بدون در نظر گرفتن نیازها و مشکلات آن ها تولید کرده است .


هوش تجاری

همان طوری که قبلا نیز بیان کرده ایم یک متخصص UX فقط یک طراح نمی باشد بلکه با مهارت های خود باعث می شود که کسب و کار بهتری ایجاد شود در واقع یک UX حرفه ای نه تنها مشکلات و مسائل مشتری را برطرف می نماید بلکه در نهایت منجر به رونق کسب و کار سایت می شود و این نیز یک نشانه درست از طراحی سایت با UX موفق می باشد .

 

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (212)
گروه خبر: طراحی سایت, UX
کد خبر: 1652


  • یک UX کار حرفه ای کیست ؟-  قسمت دوم