Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
02

چگونه هوش مصنوعی می تواند به شکاف در طراحی UX کمک کند

چگونه هوش مصنوعی می تواند به شکاف در طراحی UX کمک کند

مهمترین اصلی که پیش زمینه طراحی UX را پیش می گیرد و شرکت ها را وادار می کنند که در طراحی سایت خود سرمایه گذاری کرده و تبدیل به یکی از اصلی ترین استراتژی های شرکت شود این است که بتوانند برای مشتریان شرکت یک تجربه مشتری مناسب و درستی را ایفا کنند به طوری که آنها را قانع به زدن CTA های مناسب خود نمایند . استراتژی های مختلفی برای هر landing page (صفحه هدف) در هنگام طراحی سایت وجود دارد استراتژی های مانند نوع فونت ، نوع رنگ به کاربرده شده در قسمت های مختلف سایت و... همه اینها جهت جذب مشتری موثر می باشند . با این حال شکافی هنگام طراحی UX در سایت به وجود می آورد و UX نمی تواند هنگام طراحی سایت تضمین کند که همه کاربران از تمامی بخش های طراحی لذت می برند و آن را دوست دارند . دلیل این امر این است که هنگام طراحی سایت و اعمال UX در آن به اندازه کافی شخصی سازی صورت نمی گیرد تا بهینه سازی تمامی گروهای کاربری سایت در نظر گرفته شود . هر طیفی از کاربران دارای سلیقه متفاوت و رفتارهای مختلف هنگام برقراری تعامل با سایت دارند در حالی که UX در سطح جامع کار می کنند که این باعث نوعی شکاف در هنگام طراحی سایت را ایجاد می کند .


شکاف در UX متشکل از چیست ؟

برای پر کردن این شکاف و یا گپ در طراحی UX نیاز به شناسایی عوامل مختلفی هنگام برقراری طیف های مختلف کاربران با سایت و سپس انواع مختلف ساختار طراحی UX با هر طیفی از کاربران برای تدوین هویت مناسب جهت برطرف کردن شکاف موجود انجام می شود . بزرگترین مشکل بین استراتژی طراحی UX و این رویکرد خاص این است که این رویکرد در محیط متنی سایت در حال تعامل با کاربران می باشند . همین امر باعث شد که هوش مصنوعی در طراحی سایت به کمک این شکاف و چالش ایجاد شده بیاید .


هوش مصنوعی به عنوان دستیار طراحی UX در سایت

 رویای هر تجارت و یا شرکت این است که بتواند برای هر طیف کاربری یک طراحی منحصر به فرد در سایت ایجاد نماید تا کاربران را راضی نمایند محصولات و خدمات شرکت را خریداری کنند . این ممکن است یک رویا به نظر بیاید ولی اخیرا پیشرفت های هوش مصنوعی (AI) طراح را قادر می سازد با دقت بسیار باور نکردنی نه تنها بتوانند اطلاعات تعاملی بین کاربران و سایت را به دست آورد بلکه حس کاربران مختلف را حدس زده و سپس یک رابط سفارشی با رنگ ها و ویژگی های هر طیفی از کاربر را طراحی و تولید نمایند . هوش مصنوعی در واقع این کار را با استفاده از الگوریتم های پیچیده ای که برای آن طراحی شده است به وجود می آورد و این اطلاعات را در اختیار طراحان قرار داده تا بتوانند از آن برای جذب هر نوع طیف کاربران استفاده نمایند . هوش مصنوعی (AI) مبتنی بر شبکه عصبی است که به صورت خودآموز یاد می گیرند چگونه از داده ها و اطلاعات پیچیده نتایج درست و قابل ارائه را به طراحان واگذار نمایند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (246)
کد خبر: 1886


  • چگونه هوش مصنوعی می تواند به شکاف در طراحی UX کمک کند