Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
02

اثرات واقعی طراحی بد یک وب سایت

اثرات واقعی طراحی بد یک وب سایت

بیشتر طراحان سایت درباره طراحی سایت خوب و تجربه کاربری مفید برای رونق دادن به کسب و کار صحبت می کنند . دردنیای امروز که معنای مترادف فناوری دارد یک طراحی وب قوی نماد یک شرکت می باشد و ضعف در این بخش از فناوری می تواند به از کار افتادن بخشی از کسب و کار شرکت محسوب شود . بعضی از شرکت ها ارزش یک طراحی سایت را برای شرکت و یا نماد خود می دانند و سرمایه گذاری جهت یک طراحی سایت را در دستور کار خود قرار می دهند اما بازهم در این زمینه موفق نمی باشند.


در اینجا ما دلایل عمده این ناکامی و موفق نبودن آنها می پردازیم :

 روحیه کارآفرینی مزاحم در مدیریت سایت : برای کسب و کار های کوچک که تمامی کارها را توسط یک شخص و یا یک تیم کوچک اداره می کند و محصولات و یا خدمات آن شرکت را خود به مشتریان ارائه می کند این باور غلط وجود دارد که بعد از طراحی سایت آنها می توانند به خوبی یک متخصص و یا تیم متخصص سایت را  اداره کرده و در فضای مجازی فعالیت موفق آمیزی داشته باشند .

محدودیت بودجه برای طراحی سایت : این مورد یکی از مواردی است که در برخی از شرکت ها و یا اشخاص وجود دارند آنها باوری به فضای مجازی نداشته و بخاطر اینکه فقط از بقیه شرکت ها عقب نمانند به ایجاد طراحی سایت رو می آورند بنابراین می خواهند هزینه بسیار کمی را بابت طراحی سایت بپردازند بنابراین به دنبال شرکت ها و یا اشخاصی می رود که در این زمینه متخصص نمی باشند و یا تجربه کافی در این زمینه ندارند .


نداشتن آگاهی کافی : بسیاری از شرکت ها مشاور IT ندارند و فقط به آنچه که یک شرکت طراحی سایت برای آنها طراحی می کند بسنده می نمایند در حالی که شاید آن نوع طراحی به درد کسب و کار شرکت نخورد بنابراین بعد از طراحی سایت نتیجه ای از کسب و کار خود در فضای مجازی نخواهند گرفت .

یک طراحی وب بد چیست ؟

یک طراحی سایت بد طراحی است که با هیچ یک از استانداردهای طراحی همخوانی نداشته است . این نوع طراحی از المان های داخل سایت به درستی استفاده نکرده اند و برای موتورهای جستجو گر مانند گوگل ، یاهو و... بهینه نشده اند . موارد دیگری که شامل طراحی بد یک سایت می باشد شامل موارد زیر است :

یک طراحی سایت بیش از حد مبهم است  

صفحه اصلی یک سایت را بعد از طراحی نگاه کنید این صفحه نمایانگر ویترین سایت شما می باشد . این صفحه ای است که کاربران برای اولین بار سایت شما را می بینند . صفحه اصلی باید دارای متن های غنی و عکس های جذاب باشند که بتوانند بیننده سایت را به خود جذب نمایند اگر این صفحه دارای ابهامی باشد که برای  مشتری و یا کاربران سایت گنگ و مبهم باشد و باعث آزار آنها شوند ممکن است بلافاصله سایت را ترک نمایند . سایت های پرجمعیت اغلب قوانین طلایی فضای سایت را نقض می کنند که برای حفظ توجه کاربران ضروری می باشند . مغز انسان نظم و سادگی یک سایت را می پذیرد و با آن رابطه بسیار خوبی برقرار خواهد کرد .


مساله مربوط به محتوا

محتوا و متن غنی که باید دارای کیفیت بالا و مفید باشند یکی از فاکتورهای مهم در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر می باشند . ایجاد یک وبلاگ غنی برای سایت برای جذب مخاطبان و اعتماد آنها و همچنین مباحث سئو بسیار حائز اهمیت می باشد. یک طراحی سایت بد یا به وبلاگ سایت برای پرکردن محتوای غنی مربوط به کسب و کار سایت اهمیت نمی دهد و طراحی خوبی در این زمینه انجام نداده است و یا اصلا وبلاگی برای سایت طراحی نشده است .  

برآورده نکردن انتظارات کاربران سایت:

کاربران یک سایت هنگام تماشای سایت طراحی شده انتظار دارند محتوای سایت با کلمات مورد جستجو همخوانی داشته باشد و آنها بتوانند به آسانی به آن چیزی که می خواهند در سایت دست یابند در واقع یکی از مهمترین فاکتورهای اصلی یک طراحی سایت خوب این است کاربران بتوانند در کمترین زمان ممکن به اطلاعات مورد نظر خود در سایت دست یابند در یک نظر سنجی از کاربران بیش از 75 درصد کاربران مهمترین مشخصه یک سایت را سهولت استفاده از محتوای آن سایت دانسته اند . بنابراین یک طراحی سایت بد می تواند سهولت استفاده از محتوا سایت را نداشته باشد  و کاربران مجبور شوند وقت زیادی را در جستجوی یک محتوای در سایت دنبال کنند .

استفاده بیش از حد افکت ها در طراحی سایت

امروزه استفاده کردن از افکت های زیبا در هنگام طراحی سایت امری بدیهی می باشد که باعث می شود یک سایت در هنگام تعامل کاربران با المان های آن واکنشی انجام دهند که باعث جذب مخاطب و کاربران می شوند ولی این نکته را باید توجه داشته باشید که به کار بردن بیش از حد افکت ها در یک صفحه سایت تاثیر منفی می گذارد همچنین بعضی از انیمیشن ها و یا افکت ها که در تصاویر قرار می گیرند باعث کند شدن در هنگام لود تصاویر در صفحه می شوند که این باعث می شود کاربران سایت صبر خود را ازدست دهند در نظرسنجی 40 درصد کابران  گفته اند هنگامی که لود یک صفحه و یا تصویر طول بکشند سایت را می بندند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (263)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1887


  • اثرات واقعی طراحی بد یک وب سایت