Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
03

صفحات طولانی با اسکرول های نامحدود در طراحی سایت

صفحات طولانی با اسکرول های نامحدود در طراحی سایت

امروزه طراحی سایت های که دارای اسکرول های طولانی و یا نامحدود هستند  روز به روز در حال افزایش می باشد . تکنیک اسکرول های طولانی به کاربران اجازه می دهد تا بدون هیچ گونه وقفه یا تعامل اضافی از طریق محدوده محتوا حرکت کرده و اطلاعات را به سادگی مشاهده کنند . بعضی از سایت ها مانند یاهو این ویژگی را نوعی سادگی در ارتباط و تعامل با کاربران می دانند و از آن مکررا در قسمت های سایت خود استفاده می نمایند .


همچنین اسکرول های طولانی و نامحدود دارای برخی ویژگی ها هستند که ما به چند مورد آن می پردازیم :

این نوع طراحی برای جذب کاربران بیشتر می باشد : در واقع پیمایش حداقل هرینه تعامل برای کاربران هنگام کار با اسکرول های طولانی در سایت در مقابل صفحاتی که از دکمه ها و یا کلمات بعدی و یا قبلی برای پیمایش اطلاعات استفاده می کنند باعث شده است طراحان در هنگام طراحی سایت از این نوع تکنیک استفاده نمایند .

مناسب برای دستگاههای مانند موبایل و تبلت: با استفاده روز افزون از دستگاههای مانند موبایل و تبلت استفاده از اسکرول طولانی و یا نامحدود برای برقرار کردن و تعامل ساده سایت های که در این صفحات کوچک دیده می شوند بسیار روز افزون شده است .

چه زمانی باید از اسکرول های طولانی در طراحی سایت خود استفاده نماییم؟

نکته مهمی که وود دارد این است که این تکنیک زمانی باید در طراحی سایت مورد استفاده قرار گیرد که نیاز آن احساس شود ما در این قسمت به مواردی می پردازیم که این تکنیک می تواند در آنجا استفاده شود :

·         برای داستان سرای در سایت : هنگامی که می خواهید اطاعات یک متن و یا موضوع را بخوانید می توانید از این نوع تکنیک استفاده نمایید همچنین برای مقالات طولانی و یا یک آموزش چند مرحله ای از این تکنیک استفاده می کنند .

·         زمانی که یک محتوا نمی تواند به چند بخش تقسیم شوند و باید به طور کلی در سایت ارائه شوند برای مثال می توان به یک اینفوگرافی در این مبحث اشاره کرد .

·         برای برجسته کردن ویژگی ها ، کیفیت ها یا خصوصیات یک محصول در یک موضوع مورد استفاده قرار می گیرد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (266)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1889


  • صفحات طولانی با اسکرول های نامحدود در طراحی سایت