Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
03

اهمیت تحقیق و روش های آن در طراحی سایت

اهمیت تحقیق و روش های آن در طراحی سایت

تحقیق یکی از بخش های مهم در طراحی سایت می باشد ولی متاسفانه این امر در بسیاری از طراحی ها نادیده گرفته می شود . بسیاری علاقه دارند به جای هزینه بر روی تحقیقات کسب و کار و جامعه آماری بر روی طرح زمان و هزینه صرف کنند در صورتی که این تحقیقات می باشند که خط و مشی یک طراحی را مشخص می کند . هنگام طراحی سایت یک طراح باید بداند کاربران این سایت از چه طیفی هستند ، سلایق آنها چیست ، چگونه فکر می کنند ، طرز استفاده از فضای مجازی را به چه شکل دوست دارند یا می خواهند به چه شکل یک سایت باشد و... اینها بخش کوچکی می باشد که طراح هنگام قبل از طراحی سایت باید پاسخ آنها را بدانند . یک جمله در طراحی وجود دارد که می گوید اگر یک دلار برای طراحی و تجربه کاربری (UX) خرج کرده ای باید بتوانی صد دلار از آن برداشت داشته باشی . بسیاری از شرکت ها برای اینکه کار آنها توسط مشتریان دیده شوند از تحقیقات چشم پوشی کرده و یا وقت کافی برای آن نمی گذارند . اما باید دانست که یک طراحی سایت موفق که بتواند به کسب و کار شرکت کمک کند نیاز به یک تحقیق مفید و جامعه قبل از طراحی دارد . روش های تحقیق مختلفی وجود دارد که در این مقاله به برخی از آنها می پردازیم روش های مانند تحقیقات کیفی و تحقیقات کمی .


تحقیقات کیفی در UX

مطالعه تحقیقات کیفی در طراحی سایت معمولا برای توصیف خصوصیات رفتاری می باشد مانند چرا و چگونه یک نمونه کار خاص انجام می دهند . در واقع داده های کیفی در پاسخ به چرا و چگونه بودن یک مسله و یا طراحی صورت  می گیرد . که می توان برای پی بردن به این نوع مسائل از روش های مانند مصاحبه ، تجزیه و تحلیل و آمارها برای رسیدن به پاسخ مناسب استفاده کرد .

تحقیقات کمی در UX

در مطالعه تحقیقات کمی در طراحی سایت شما باید راجب تعداد و اندازه محتوا صحبت کنید اینکه محتوا که وجود دارد به چه نوع طراحی بیشتر شباهت دارد و چه نوع طراحی برای آن مفید می باشد بسیار حائز اهمیت است .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (271)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1891


  • اهمیت تحقیق و روش های آن در طراحی سایت