Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
03

نکاتی جهت طراحی صورت حساب در طراحی سایت

نکاتی جهت طراحی صورت حساب در طراحی سایت

هر سایت تجارت الکترونیک قسمتی برای صورت حساب مشتریان دارد و آنها را از سبد خرید به آن قسمت راهنمایی می کند . یکی از بخش های که باید در طراحی سایت بدان توجه داشته باشیم همین قسمت می باشد در واقع در این قسمت است که مشتری می خواهد هزینه ای را بابت محصولات و یا خدمات سایت بپردازد بنابراین نباید با طراحی بد و یا تکراری مواجه شود که اعتماد مشتریان در لحظه آخر از دست رود برعکس باید طوری این قسمت طراحی شود که مشتریان هر چه بیشتر از به سایت اعتماد کنند در این مقاله ما به برخی از این نکات در طراحی این قسمت از سایت می پردازیم .

هدف مشخص :

 هدف این قسمت از طراحی سایت را باید بخاطر داشته باشیم هدف این است که مشتری بتواند در یک فرآیند ساده فاکتور ارائه شده توسط سایت را پرداخت نماید . در این قسمت به برخی از این تکنیک ها که مربوط به ساده بودن این فرآیند می باشد را با هم مرور می کنیم :

·         یک تایپوگرافی بزرگ

·         برچسب ها به جای متغیر ها

·         سفارشی کردن یک tabindex برای استفاده ساده تر از آن  

در این قسمت باید آیکن های از بانک ها و یا کارت های اعتباری که مشتری می تواند از آن ها به منظور پرداخت فاکتور استفاده نماید به صورت شفاف قرار داده شده باشد .


سفارشی کردن فرمت ورودی :

برخی از داده ها  در این قسمت از طراحی سایت نیاز به یک فرمت خاص مانند شماره تلفن و کارت اعتباری دارند . این فرمت می تواند با استفاده از برخی از جاوا اسکریپت ها به شکل زیبایی به کار گرفته شود . فرمت سفارشی در واقع به طراحان این امکان را  می دهد که کاربران هنگام پرکردن فیلدهای فرم در مسیر درستی حرکت کنند . مثلا طراح می توانددر فیلد کد پستی هنگامی که کاربر با دکمه tab به فیلد بعدی می رود یک کد پستی پیش فرض تولید و داخل آن قرار دهد تا هم به کاربر گوش زد کند که فیلد نیاز به پر کردن دارد و هم فرمت آن را برای کاربرمشخص کرده باشد .


ساده سازی اقدامات :

برخی از فرم ها ی پرداخت دارای طول و اندازه بزرگی از محصولات می باشند وقتی کاربر فاکتور مورد نظر خود را می بیند و با یک نوع سردرگمی دچار می شوند و نمی دانند آیا تمام محصولات مورد نظر خود در این فاکتور می باشد در این بخش است که طراح سایت باید با قسمت کردن هر بخش بتواند به طور شفاف اطلاعات را به طور کامل در اختیار مشتری قرار دهد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (468)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1892


  • نکاتی جهت طراحی صورت حساب در طراحی سایت