Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
03

تاثیر قسمت های مختلف سایت بر UX

تاثیر قسمت های مختلف سایت بر UX

یک فرآیند تجربه کاربری معمولی در طراحی سایت دارای قاعده کلی است : کشف ، تحقیق ، طراحی مفهومی و طراحی دقیق . در هر قسمت و مراحل مختلف افراد و اشخاص متخصص مشغول به کار هستند که شما می توانید مثالی از آن را در تصویر زیر ببینید. آیا به نظر شما پس از اینکه کاربر طرح نهایی طراحی سایت را تایید کرد تجربه کاربر نیز به پایان رسیده است؟ در واقع اینطور نیست که پس از تایید کار توسط مشتری تجربه کاربری (UX) توسط طراح متوقف شده باشد و طراح باید تجربه کاربری در طراحی سایت را فراتر از تایید نهایی یک مشتری بیند .

فازهای مختلف در طراحی UX

اگر به تعریف اولیه تجربه کاربری برگردیم می بینیم که همه چیزی که باعث تعامل راحت و آسان کاربر با سایت شود را جز تجربه کاربری (UX) می نامند . در واقع کار طراح در تجربه کاربری این است که اطمینان حاصل نماید کاربران می توانند به راحتی آن چه را که در سایت می خواهند پیدا کنند . برای همین مرحله طراحی UX در هنگام طراحی سایت نیمی از هر پروژه محسوب می شود قسمت دوم مرحله UX تعامل با توسعه دهندگان سایت می باشند که ممکن است بر روی طرح ایجاد شده برای سایت تاثیر بگذارند .  


عوامل دیگری که می تواند تجربه کاربری(UX ) در طراحی سایت تحت تاثیر قرار دهد

عوامل متعددی می تواند بر تجربه کاربر(UX ) در سایت تاثیر بگذارد عواملی مانند پلاگین های مورد استفاده در طراحی سایت ، لینک های خراب ، سرعت سایت، افکت های مورد استفاده شده در سایت می تواند باعث مثبت و یا منفی شدن در تجربه کاربری یک سایت باشند . به اعتقاد بسیاری از اشخاص متخصص 53 درصد کاربران سایت ها هنگام دیدن آنها در گوشی های هوشمند و یا تبلت اگر سایت مورد نظر ظرف کمتر از 3 ثانیه لود نشوند آن سایت را خواهند بست این آمار در واقع به ما یاد آوری می کند سرعت یک سایت تا چه حد می تواند بر روی تجربه کاربری (UX ) تاثیر گذار باشد.


همچنین برخی از توسعه دهندگان سایت از پلاگین های و یا API های مختلف هنگام طراحی سایت استفاده می کنند که باید توجه داشته باشیم خرابی این پلاگین ها و یا خراب شدن این API ها  باعث متوقف شدن بخشی از سایت می شود که خود لطمه ای بزرگ در UX می باشد . توجه به نام دامنه قبل از طراحی سایت نقش زیادی جهت حک شدن آن نام در ذهن مخاطب خود دارد که این مرحله نیز جز مراحل طراحی UX می باشد توجه کنید استفاده از نامهای طولانی تاثیر منفی بر ذهن مخاطب قرار می دهد سعی کنید اگر نام موسسه و یا شرکت شما طولانی است آن را مخفف کرده و سپس دامنه را ثبت نام نمایید .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (372)
کد خبر: 1893


  • تاثیر قسمت های مختلف سایت بر UX