Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
03

چند دلیل اصلی برای استفاده از UX در طراحی سایت

چند دلیل اصلی برای استفاده از UX در طراحی سایت

طراحی تجربه کاربری (UX ) بسیار فراتر از یک زیبا شناسی بصری است که در طراحی سایت  قدیمی مورد استفاده قرار می گرفت . یک مطالعه توسط موسسه مدیریت طراحی نشان می دهد که شرکت های که از طراحی مبتنی بر تجربه (UX) استفاده می کنند 228 درصد بیشتر از ده سال پیش بوده اند . صرف نظر کردن از سایت ها ، کسب و کارهای که به طور قابل ملاحظه ای به مبحث UX توجه کرده اند توانسته اند مشتریان زیادی را به خود جذب نمایند شزکت های مانند اپل ، ای بی ام ،کوکاکولا و.... ما در این مقاله پنج دلیلی که باید طراح در هنگام طراحی سایت از تجربه کاربری (UX ) استفاده نمایند را شرح می دهیم :

طراحی را به عنوان یک زیباشناسی مشاهده می کند

هنگامی که ما درباره طراحی UX صحبت می کنیم ما فقط درباره زیبای یک سایت و یا محصول صحبت نمی کنیم بلکه رضایت مشتری از سایت و محصول مورد نظر برای شرکت حائز اهمیت می باشد در واقع طراحی UX بر این نکته اشاره می کند که مهم نیست چقدر سایت شما زیبا به نظر برسد مهم این است که کاربران هنگام استفاده از آن بتوانند با آن تعامل راحت داشته باشند و رضایت کامل از سایت طراحی شده را اعلام نمایند .


فروش تجارب نه فقط یک طراحی ویا یک محصول

هنگامی که شما از یک سایت دیدن می کنید و آن سایت باعث می شود محصول و یا خدماتی از آن بخرید در واقع شما فقط آن محصول را نخریده اید بلکه عواملی که باعث ترغیب شما به خرید آن محصول شده است را مورد تایید قرار داده اید این همان تجاربی است که بیشتر طراحی ها نیاز دارند در هنگام طراحی سایت و یا محصول اعمال شوند . تجاربی که باعث می شود درک بهتر و درستی سایت و یا محصول هنگام نمایش آن توسط کاربر ایجاد شود .


درک درست از مشتریان

با استفاده از طراحی UX در سایت طراح می تواند درک درستی از مشتریان سایت داشته باشد . بر طبق آمارهای گرفته شده استفاده از UX می تواند باعث لذت بیشتر کاربران و مشتریان هنگام بازدید از سایت شوند ما به برخی از این آمار اشاره می کنیم :

·         75 درصد از کاربران راحتی کار با سایت را ملاک اعتماد به سایت می دانند

·         88٪ از کاربران آنلاین کمتر احتمال دارد به یک سایت پس از یک تجربه بد بازگردند

·         94 درصد کاربران آنلاین برداشت اولیه از سایت را در ذهن خود دارند

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (268)
کد خبر: 1894


  • چند دلیل اصلی برای استفاده از UX در طراحی سایت