Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
04

تجربه کاربری (UX) در طراحی سایت حقوقی

تجربه کاربری (UX) در طراحی سایت حقوقی

یک طراحی سایت جذاب و کاربردی برای شرکت های حقوقی باعث جذب مشتریان جدید می شود همچنین برای شرکت های حقوقی نیز مهم می باشد که اطمینان حاصل کنند سایت آنها تجربه کاربری(UX) بسیار خوبی دارند . اکثر کاربران این نوع سایت ها درک کمی نسبت به قوانین دارند همچنین آنها انتظار ندارند هنگام مشاهده این سایت ها طرحی جذاب مانند سایت های دیگر ببینند . اگر طراح از یک طراحی سایت مخصوص جهت ایجاد سایت حقوقی استفاده کند نه تنها باعث می شود اعتماد کاربران نسبت به سایت و متخصصان شرکت حقوقی پس از تماشای سایت بیشتر شود بلکه باعث توانایی بالقوه برای جذب مشتریان بیشتر و گسترش آن می شود . با توجه به نیاز کاربران به جستجوی سریع و راحت در سایت برای پیدا کردن قوانین و مقررات مورد نیاز و یا سوالاتی درباره قوانین مختلف، یک طراح هنگام طراحی سایت حقوقی باید به این نکته توجه کنند .


از محتوای ویدیویی به صورت هوشمندانه استفاده کنید

هنگامی که کاربران از یک سایت حقوقی بازدید می کنند انتظار دارند متن های که شامل قوانین و مقررات پیچیده هستند را مشاهده نمایند . اگر طراح و مدیر سایت بتوانند از المان های بصری مانند اینفوگرافی و ویدئو در سایت خود استفاده نمایند می توانند باعث درک بیشتر مخاطب و در نتیجه ماندن آنها در سایت شوند . محتوای ویدئو امروزه جزء محبوب ترین محتوای سایت ها شده اند در واقع کاربران با دیدن کلیپ های کوتاه می توان درکی بهتر از مسائلی که به دنبال آن وارد سایت مورد نظر شده اند داشته باشند . در نظر بگیرید ایجاد چند ویدئو کلیپ در بخش های مختلف سایت باعث ایجاد اعتماد بیشتر مخاطب به سایت می شود همچنین قرار دادن ویدئو در صفحه تماس با ما یا درباره ما می تواند اطلاعات بیشتری درباره مهارت های متخصصان شرکت حقوقی در اختیار مشتریان قرار دهند و اعتماد آنها را نسبت به آن شرکت بیشتر نمایند .


سرمایه گذاری در اینفوگرافی

هنگامی که کاربران یک سایت حقوقی را می بینند می خواهند که برخی قوانین و یا مقررات مورد نظر آنها که باعث شده است به این سایت وارد شوند را به صورت آسان و راحت ببینند و آنها را مطالعه کنند . بسیاری از طراحان برای ایجاد یک رابطه آسان بین کاربران و سایت از اینفوگرافی استفاده می نمایند با استفاده از این روش طراح می تواند اطلاعات کافی و آمارهای متنوع را به سادگی و به صورت قابل فهم در اختیار مشتریان قرار دهند .


تمرکز بر روی فولد(Fold)

یک تجربه کاربری مفید دارای فولد مناسب در سایت می باشد . وقتی کاربران وارد سایت شما می شوند متن ها و المان های را که می بینند باید جذاب و مورد نیاز آنها طراحی شده باشد در واقع فولد (Fold) آن بخش بالای از صفحه سایت بخصوص صفحه اصلی می باشد که کاربران برای دنبال کردن متن آن مجبور می شوند بر روی لینک مورد نظر کلیک نمایند و یا اسکرول سایت را به سمت پایین بکشند تا بقیه مطالب آن را بخوانند . در واقع در سایت حقوقی باید اطلاعات مفید که بیشتر کاربران به دنبال ان هستند را در ابتدای صفحه قرار داد تا بتوان کاربران را مجاب به خواندن ادامه مطلب و یا کلیک بروی لینک مورد نظر کنیم .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (306)
کد خبر: 1896


  • تجربه کاربری (UX) در طراحی سایت حقوقی