Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
04

اهمیت شخصی سازی فروشگاه اینترنتی؟

اهمیت شخصی سازی فروشگاه اینترنتی؟

نکته ای را که هنگام طراحی سایت فروشگاهی باید مد نظر داشته باشیم شخصی سازی آن برای کاربران است به وسیله شخصی سازی فروشگاه اینترنتی ، مدیر سایت می تواند مشتریان بیشتری را جذب فروشگاه خود نماید که نتیجه آن کسب در آمد بیشتر است . این شخصی سازی و یا سفارشی بودن می تواند به شکل های مختلف  مانند تبلیغات ، محتوا یا محصولات باشد . طبق آمارها فقط 62 درصد از خرده فروشان اینترنتی شخصی سازی را در طراحی سایت خود اعمال می کنند در حالی که می توان هر مرحله از مراحل فروش را برای کاربران شخصی سازی نمود.


چرا باید UX خود را شخصی سازی کنیم

طبق آمارهای انجام شده 75 درصد کاربران  و یا مصرف کنندگان دوست دارند که هنگام برقراری با سایت شخصی سازی صورت گیرند حتی 61 درصد از آنها حاضر هستند اطلاعات شخصی خود را در سایت وارد کنند برای اینکه شخصی سازی توسط طراحان سایت آسان تر انجام شود . بر طبق آمارهای متعدد با افزایش شخصی سازی سایت شمار فروش سایت نسبت به قبل بیشتر می شود . وقتی که کاربر وارد یک سایت می شود اگر آن سایت به درستی شخصی سازی شده باشد این امر باعث می شود که زمان زیادی را کاربر در آن سایت بگذراند که  خود باعث ایجاد افزایش  ارزش عمر کاربر یا به طور اختصاری(Customer Lifetime Value) CLV می شود .


سایت آمازون نمونه ای کامل از یک طراحی سایت شخصی سازی است زمانی که هر یک از کاربران وارد آن می شوند حتما به نمونه های بر می خوردند که مورد علایق آنها است چرا که آمازون هر بار که کاربر بر روی محصول ، عکس و یا متنی کلیک می کند آن را در اطلاعات شخصی کاربر قرار داده و پس از آنکه محصول ، متن و یا عکسی جدیدی مطابق آن ببیند به کاربر مورد نظر نمایش می دهد . در واقع آمازون هر بار که کاربر وارد این سایت می شود لیست محصولات و موارد مورد نیاز و مورد علاقه من را نشان می دهد تا بتوانم به راحتی آن ها را خریداری نمایم . همین امر باعث می شود کاربران بیشتری که تمایل دارند ظرف مدت کمی به محصولات جدید مورد علاقه و مورد نیاز خود برسند به جای رفتن به سایت ها و فروشگاههای آنلاین مختلف وارد سایت آمازون شده و منتظر بمانند محصولات جدید و خدمات مورد نیاز آن ها را نمایش دهد تا آنها را خریداری نمایند.


تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (295)
کد خبر: 1898


  • اهمیت شخصی سازی فروشگاه اینترنتی؟