Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
04

چگونه شخصی سازی را در سایت خود اعمال کنیم

چگونه شخصی سازی را در سایت خود اعمال کنیم

شخصی سازی هنگام طراحی سایت در هر یک از بخش ها  می تواند انجام شود . یک طراح می تواند هر قسمت از سایت را شخصی سازی نماید مانند مطالب سایت ، تبلیغات ، محصولات و ... بسته به نوع کسب و کار و اهدافی که هر یک از مدیران سایت و یا طراحان برای طراحی سایت دارند شخصی سازی یک یا چند بخش را از بخش های دیگر مهم تر دانسته و شخصی سازی را در بخش ها بیشتر انجام می دهند . مثلا سایت آمازون از زمانی که کاربر وارد سایت می شود شخصی سازی را انجام می دهد در حالی که بسیاری از فروشگاه های اینترنتی دیگر شخصی سازی را زمانی که کاربر می خواهد وارد سبد خرید خود شوند انجام می دهند . در این مقاله ما به برخی از قسمت های که می تواند در شخصی سازی سایت تاثیر زیادی بگذارد می پردازیم.


محتوای پویا

مدیر سایت می تواند کاربران را بر اساس ویژگی های مورد نظر خود که از تجزیه و تحلیل اطلاعات شخصی و موارد مورد علاقه آنها کسب کرده است به گروه های تقسیم کند و برای هر گروه بسته به نیاز و علاقه آنها مطالبی را بفرستند .


شخصی سازی محصولات و توصیه محصولات مشابه

بسیاری از سایت ها و فروشگاه های اینترنتی محصولات و خدمات مورد نظر کاربران را با استفاده از اطلاعات قبلی آنها بدست آورده و هنگام ورود به سایت و یا بخش های خدماتی و یا کالای سایت به کاربر پیشنهاد می دهند .

ایمیل های شخصی

اگر شما در حال طراحی سایت می باشید باید بدانید که یکی از بخش های مهم در تعامل با کاربران ایمیل اشخاص می باشند . که می تواند جهت اطلاع رسانی ، محصولات جدید ، تخفیفات و... از آن استفاده کرد . توجه داشته باشید امروزه بسیاری از بازاریابی ها از طریق ایمیل انجام می شود بنابراین ایمیل شرکت باید هنگام فرستادن برای مشتری خود برجسته به نظر آید .


تبلیغات هدفمند

در واقع این روش از شخصی سازی امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین هنگام طراحی سایت باید بخشی از سایت را به عنوان تبلیغات محصول و یا خدماتی که در سایت ارائه می دهید قرار دهید و بنا بر اطلاعات قبلی کاربر از علایق و محصولات و خدمات خریداری شده آن ، تبلیغات مرتبط با آن را در این بخش قرار دهید آمارها نشان می دهد این نوع روش از پر کاربردترین روش ها جهت ترغیب کاربر برای کلیک کردن می باشد

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (160)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1899


  • چگونه شخصی سازی را در سایت خود اعمال کنیم