Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
05

مزیت های UX

مزیت های UX

پس از مفاهیم UX در طراحی سایت بسیاری از شرکت ها در حال بررسی مزایای UX در کسب و کار آنلاین خود می باشند . تاثیر UX مناسب بر روی مشتری باعث شده است که سرمایه گذاری زیادی در این مفهوم صورت گیرد چرا که درک درست این مفهوم و اعمال آن باعث افزایش روز افزون مشتریان سایت می شود . در واقع طراحی سایت با استفاده از اعمال مفاهیم UX به میران قابل توجهی استفاده از سایت را افزایش داده که عامل حفظ و رضایت مشتریان می شود . یک سایت بدون طراحی UX باعث سردرگمی و سرخوردگی مشتریان هنگام استفاده از آن می شود .


در اینجا چند مورد از اشتباهات غلط هنگام طراحی سایت با استفاده از UX انجام می شود را می پردازیم:

تمرکز بر قابلیت ظاهر سایت:

یک طراحی سایت زیبا مفید است اما یک وب سایت کاربردی ضروری است . مشتریان دنبال سایتی که ساده اما کاربردی است و می توانند به راحتی با آن تعامل داشته باشند را به یک سایت زیبا که تعامل و پیداکردن اطلاعات مورد نیازشان به سختی بعد از وقت زیاد به آن می رسند را ترجیح می دهند .


عدم توجه به خوانایی :

مشتریان یک سایت باید بتوانند به راحتی مطالب سایت را بخوانند و عدم خواندن مطالب باعث می شود مشتریان سردرگم شده و دیگر به سایت مراجعه نکنند بنابراین انتخاب فونت ، اندازه آن بسیار مهم می باشد . همچنین به کاربردن درست دستور زبان که هم قابل فهم برای تمامی سطوح کابران باشد مورد دیگری است که باید هنگام طراحی سایت به آن توجه داشت .

داشتن لینک های زیاد و سردرگمی کاربران

یک سایت خوب مشتریان خود را به جای که می خواهد هدایت می کند داشتن گزینه های زیاد در یک صفحه باعث گیج شدن بیشتر مشتریان می شود در حالی که لینک های یک صفحه باید باعث راهنمای ساده مشتریان به اهداف سایت شود .

عدم توانایی رسیدگی به ترافیک

کاربران و مشتریان یک سایت بسیار کم حوصله هستند بنابراین اگر سایت دیر لود شود و به راحتی لود نشود مشتریان بالقوه و کاربران آنلاین سایت را ترک خواهند کرد و به سمت رقیبان شما حرکت می کند.

قرار دادن تبلیغات در مکان ها و زمان های بد

بودن تبلیغات در سایت امری ضروری جهت کسب و کار آنلاین در سایت می باشد اما مدیریت غلط تبلیغات باعث اثر منفی بر مشتریان سایت می گذارد استفاده از پاپ آپ هنگام لود صفحه و یا منحرف کردن کاربران از اطلاعات اصلی سایت یکی از مهمترین استباهات رایج در این زمینه است .

اجرای یک سایت ناپایدار

کاربران می خواهند هر زمان بتوانند از سایت استفاده نمایند و پس از ذخیره اطلاعات مورد نیاز خود در سایت دوباره به آن وارد شده و بر روی موارد مورد نیاز خود عملیات های که سایت برای آنها قرار داده است را انجام دهند . عدم پایداری سایت باعث می شود حس اطمینان و اعتماد کاربران و مشتریان نسبت به سایت از دست رود.

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (256)
کد خبر: 1901


  • مزیت های UX