Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
05

تفاوت B2B و B2C در طراحی سایت

تفاوت  B2B و B2C در طراحی سایت

هنگام طراحی سایت تجارت الکترونیکی بسیار مهم می باشد که خریداران شما چه کسانی هستند . آیا شما محصولات و خدمات خود را به شرکت ها و یا افراد می فروشد ؟ در واقع طراحی سایت ها برای B2B و B2C  باید شامل یک سایت زیبا و در عین حال با جزئیات مفید در زمینه محصولات و خدمات ارائه شده باشد . با این حال نیازهای کسب و کار B2B در مقابل کسب و کار B2C متفاوت می باشد . در واقع تجربه کاربری (UX ) اعمال شده در طراحی سایت برای این دو نوع کسب و کار متفاوت است .


فرآیند خرید

فرآیند خرید در کسب و کار B2C بسیار سادتر و روان تر از کسب و کار B2C می باشد . کاربران نیاز به ثبت نام برای خرید محصولات و یا خدمات خود ندارند کافی است اطلاعات خود را پر کنند و روی دکمه خرید کلیک نمایند . همچنین مصرف کنندگان گزینه های زیادی برای خرید در اختیار دارند . بنابراین طراحی سایت شما در مقابل رقبا باید بسیار متفاوت باشند . در واقع فرآیند خرید B2B در مقابل B2C پیچیده تر به نظر می رسد این فرآیند شامل پرکردن یک فرم از اطلاعات شخصی ، ارزیابی و پیشنهادات ، تایید ها و ... می باشد در واقع پیچیده بودن این روال در بعضی از مشتریان تاثیر منفی می گذارد و باعث کسل شدن آنها می شود .


عوامل روانشناختی

خرید در کسب و کار B2C به طور مرتب با احساسات همراه است . محرک های احساسی اغلب یک مصرف کننده را برای خرید هدایت می کند . در واقع این احساس مشتری است که آن را به محصولات سوق می دهد و آن را خریداری می کند . به عنوان مثال آیفون اپل شاید همان ویژگی های که برخی گوشی های هوشمند مانند سامسونگ داشته باشند را ارائه می دهد اما این نام تجاری اپل می باشد که باعث برانگیخته شدن احساس مشتری نسبت به سایر برندها می شود . نام تجاری یکی از عوامل بر انگیخته شدن احساسات در هنگام خرید محصولات می باشد این فاکتور مهم در کسب و کار B2C نسبت به B2B بیشتر نمایان می شود . گرچه خرید B2B نیز می تواند با احساسات همراه باشد البته با روش های متفاوت . در واقع در این نوع کسب و کار ترس از تصمیم گیری به مراتب بیشتر از B2C می باشد چرا که تاثیر آن بر روی اشخاص و در کل بر روی یک گروه می باشد . انحراف از خطر و ترس دو احساس هستند که معمولا در خرید B2B مرتبط می باشند .

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (213)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1902


  • تفاوت  B2B و B2C در طراحی سایت