Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
06

طراحی سایت بصری کلید موفقیت یک سایت

طراحی سایت بصری کلید موفقیت یک سایت

کاربران اغلب بین 10 تا 20 ثانیه از یک صفحه بازدید می کنند و طبق آمار صفحات روشن شانس بیشتری برای جذب مخاطب دارند . در این مقاله می خواهیم درباره طراحی سایت و جذب مخاطب صحبت کنیم.

طراحی سایت شهودی یا بصری

 در یک سایت طراحی شده به شکل بصری عناصر و المان های سایت به گونه ای است که کاربر می تواند به راحتی به اطلاعات سایت دسترسی داشته باشند . حرکت بین المان های سایت بدون زحمت و به راحتی انجام می شود . برخی از طراحان هنگام طراحی سایت زیبای را به قابلیت استفاده آن فدا می کنند و این یک گناه نابخشودنی است چرا که بر طبق آمار اگر کاربر نتواند از آن صفحه در زمان 10 تا 20 ثانیه اطلاعات مورد نظر خود را استخراج کند آن صفحه را می بندد . سایت Playa Del Carmen را در شکل زیر می بینید در این سایت که یک سایت آژانس توریستی و رزرو هتل در ساحل کارائیب مکزیک می باشد این سایت نمونه ای از یک طراحی سایت بصری می باشد .


عناصر اصلی این سایت دسترسی کاربران به اطلاعات ضروری را به سادگی فراهم می سازند و کاربران قادر هستند به راحتی اتاق مورد نظر خود را در این سایت با صرف کمترین زمان رزرو نمایند . یکی از ویژگی های برجسته این سایت نمایش وضعیت آب و هوا می باشد . هنگامی که موس خود را بر روی آن حرکت می دهید و آن را به سمت پایین می کشید پیش بینی وضعیت آب و هوا در یک هفته آینده را به شما نشان می دهد . این باعث می شود کاربران که می خواهند برای تعطیلات خود و چگونگی آب و هوا برای مسافرت برنامه ریزی کنند دیگر مجبور نباشند برای دیدن وضعیت آب و هوا به سایت دیگری بروند . با فرض این که آب و هوا مطلوب باشد CTA (Call To Action) با نشان دادن در کنار آب و هوا کاربران را ترغیب به رزرو اتاق در هتل می کند . با یک پیمایش کم کاربران آنها تصاویری از هتل ، نمای زیبای آن و شهر کارائیب که هتل در آن واقع شده است را می بینند همین امر باعث می شود حس کاربران برای رزرو هتل بیشتر شود .


یکی دیگر از طراحی سایت بصری سایت Shopify می باشد که خود یک پلتفرم تجارت الکترونیک می باشد اگر به این سایت نگاهی بی اندازید در کمترین زمان تفاوت این پلتفرم با پلتفرم های دیگر و همچنین قابلیت های این پلتفرم را مشاهده خواهید کرد . همانطور که موس را پایین می گیرد و به سمت پایین سایت حرکت می کنید از قابلیت ها و نمونه سایت های که با این پلتفرم ساخته شده است تا نمایش آنها در دیوایس های مختلف مانند موبایل و تبلت را می بینید این یک سایت بصری موفق می باشد چرا که در کمترین زمان ممکن تمامی قابلیت ها ، تفاوت های خود با رقیبان و نمونه کارهای خود را در یک صفحه به صورت بصری به مشتریان و کاربران سایت خود معرفی می نماید . در پایان این سایت یک CTA منتظر کلیک برای خرید این پلتفرم می باشد یک طراحی سایت بصری باید اینگونه به نظر برسد نمایش قابلیت ها و رزومه موفق و بعد از جذب مخاطب نشان دادن کلید خرید.

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (164)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1904


  • طراحی سایت بصری کلید موفقیت یک سایت