Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
06

مراحل کار در Front End

مراحل کار در Front End

اگر یک طراح مبتدی هستید و یا می خواهید به یک  طراح مبتدی مر احل طراحی سایت را  بیان نمایید شاید این مقاله بتواند به شما در این زمینه کمک کند.

تنظیم محیط کاری طراح سایت

یک طراح محیط کاری خود را مانند یک دفتر مجازی خود می داند که ابزار ها و وسایل آن مانند یک میز کاری برای طراحی آماده شده اند . در اینجا برخی از این ابزارها مورد نیاز را شرح می دهیم :

ویرایشگر کد : ویرایشگر کد مانند دفتری می باشد که می توانید بر روی آن خلاقیت خود را طراحی کنید و اگر خوب نبود آن را مانند یک کاغذ قدیمی نابود کرده و دوباره شروع به طراحی نمایید .


فریم ورک مورد نظر : در واقع باید چارچوبی را که می خواهید با آن طراحی سایت را انجام دهید مشخص کنید مثلا در Css می خواهید با فریم ورک بوت استرپ که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد در طراحی خود به کار ببرید و یا در جاوا اسکریپت می توانید از فریم ورک آنگولار و یا React و... استفاده نمایید شما باید در این مرحله فریم ورک خود را برای طراحی مشخص نمایید.

FTP Client : یک طراح بعد از طراحی اولیه برای نمایش آن به مشتری باید آن را در اینترنت و یا هاست خود قرار دهد برای این کار نیاز دارد از نرم افزار های برای آپلود فایل ها داخل هاست خود استفاده نماید که همان نرم افزارها FTP Client می باشد .

مرورگر: منظور از مرور گر در این قسمت استفاده از ابزارهای است که توسعه دهندگان مرورگر ها برای طراحان قرار داده اند تا طراحی راحت تر و آسان تر شود مثلا در فایر فاکس استفاده از فایرباگ کمک بسیار زیادی به طراح برای برطرف کردن اشکالات خود دارد .

مفهوم واکنشگرا (Responsive) :

یکی از داغ ترین موضوعات در طراحی سایت طراحی واکنشگرا (Responsive) می باشد . امروزه استفاده از دیوایس ها مختلف مانند موبایل و یا تبلت برای مشاهده سایت ها بسیار پر رایج شده است . یک طراح قبل از  طراحی سایت باید مفهوم واکنشگرا را به خوبی درک کرده و آن را در طراحی خود به کار ببرد .


استفاده از هاست تستی

همان طور که یک طراح در حال کد زدن می باشد می خواهد طرح خود را در فضای مجازی مشاهده کند چرا که برخی از موارد ما نند آدرس دهی و... در فضای هاست در مقایسه با فضای لوکال متفاوت می باشد . بنابراین نیاز می باشد که در پایان هر مرحله کدها به در هاست قرار گیرد بنابراین نیاز است یک هاست تستی برای آزمایش کردن هر مرحله برای طراح وجود داشته باشد تا طراحی انجام شده تست شود و اطمینان حاصل شود کد ایجادشده به درستی کار می کند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (169)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1906


  • مراحل کار در Front End