Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
06

ضرورت نمونه های اولیه در طراحی سایت

ضرورت نمونه های اولیه در طراحی سایت

نمونه اولیه طراحی یکی از مراحل تولید و طراحی سایت محسوب می شود ما در این مقاله به اهمیت و ضرورت نمونه های اولیه می پردازیم .

چرا از نمونه های اولیه استفاده می کنیم ؟

تجربه کاربری برای طراحی سایت به صورت یک دفعه و اتفاقی حاصل نمی شود . برای ایجاد یک سایت مناسب بدون هیچ گونه نقص و عیبی باید نمونه های اولیه طراحی شود این نمونه ها باید شامل سناریوهای کاربردی و نیازهای کاربران را تولید کرده باشد در واقع در نمونه های اولیه باید هدف ها مورد نظر را طبق بندی کرده و اهداف اصلی را طراحی کنیم و سپس به اهداف فرعی در سایت بپردازیم . همچنین نمونه اولیه باید قبل از برنامه نویسی اولیه تولید شود در نمونه اولیه فرصتی است که استراتژی کار را روشن نموده و موارد اشکال و یا نقص آن را برطرف نمایید . بر طبق آمارهای انجام شده با استفاده از نمونه اولیه می توان 50 درصد از دوباره کاری در یک طراحی سایت را اجتناب کرد .


به چه شکل اجرای نمونه اولیه را انجام دهیم

اینکه به چه شکل نمونه اولیه یک طراحی سایت را طراحی کنیم بسته به مشتری شما دارد . گاهی اوقات استفاده از یک کاغذ و قلم برای فهمیدن و درک درست طراحی برای مشتری بسیار بهتر از ابزارهای دیگر می باشد در حالی که برخی از مشتریان دوست دارند هنگام دیدن نمونه اولیه افکت ها و یا انمیشن های موجود در سایت را نیز مشاهده کنند . همچنین با استفاده از Wireframe در مرحله تستی می توان مطمئن شویم که چهار چوب کلی و استراتژی اصلی سایت را به درستی رعایت کرده ایم . تعاملات بین کاربران و سایت باید در این مرحله انجام شود، اینکه به چه شکل مشتری بتواند از محصولات و خدمات بازدید کند و چه مراحلی برای خرید محصولات و خدمات در اختیار مشتری قرار گیرد باید در مرحله تستی به آن جواب داده شود . به طور کلی برای نمونه اولیه مراحل و المان های زیر مورد نیاز می باشد :

·         کاربران نمونه

·         تعریف استراتژی در نمونه اولیه

·         بازخورد


طراح باید از میان کاربرانی که باید می خواهند با سایت تعامل داشته باشند تعدادی را جهت آزمایش نمونه اولیه انتخاب نمایند تا ببینند چگونه این تعامل در نمونه اولیه طراحی سایت انجام می شود . تعریف استراتژی در نمونه اولیه طراحی سایت باعث می شود نمونه اولیه ما به سایت اصلی که می خواهیم آن را برای مشتری آماده نماییم نزدیک تر شود . با استفاده از مرحله بازخورد شما می توانید کم بودها و نواقصی که کاربران در هنگام تعامل با سایت با آن مواجه می شوند را پیدا کرده و قبل از نهایی شدن طراحی آن ها را برطرف نمایید .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (176)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1907


  • ضرورت نمونه های اولیه در طراحی سایت