Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
07

مواردی که یک UX کار حرفه ای باید داشته باشد

مواردی که یک UX کار حرفه ای باید داشته باشد

اکثر متخصان UI در زمینه طراحی سایت خود را یک  UXکار حرفه ای نیز می نامند اما واقعا چنین چیزی نیست . ما در این مقاله می خواهیم مواردی را که یک UX کار حرفه ای باید داشته باشد و اینکه چگونه یک مشتری تشخیص دهد که تیم و یا شخص مورد نظر دارای توان کافی برای طراحی سایت با استاندارهای UX را دارد شرح می دهیم .  به طور کلی تلفیق UI با UX یک متخصص در زمینه طراحی سایت ایجاد می کند . یکی از راه هایی آسان  که باید متوجه شویم یک شخص و یا یک تیم دارای UX کار حرفه ای می باشد رزومه کاری آنها است ، این باعث می شود هم تیم UX رزومه خود را به مشتری ارائه دهد که در این صورت مشتری در بسیاری وارد از یک یا چند بخش رزومه کاری پی به مهارت آنها می برد و حتی امکان اینکه بتواند از بخشی از رزومه آنها برای کار خود استفاده نماید وجود دارد .


همچنین زمان که تیم طراحی در حال ایجاد طرح اولیه می باشد باید دو مرحله را بعد از دریافت نیازمندیهای مشتری انجام دهد ابتدا باید یک طرح مفهومی با استفاده از نرم افزارهای مانند Axure ، Balsamiq و Omnigraffle ایجاد کند و پس از تایید در محیط مانند فتوشاپ طرح نهایی را پیاده سازی نماید . همچنین یک UX کار باید بتواند مهارت در زمینه فهم مشتری ، نگرانی های آن و نیازمندیهای که مشتری نمی تواند به درستی آن را بیان کند داشته باشد . به عبارتی دیگر یک UX کار حرفه ای مهارت ذهن خوانی خوبی دارد او در می یابد پس از مصاحبه با یک مشتری چه مشکلات و نگرانی های برای طراحی سایت خود دارد، حتی اگر مشتری نتواند به وضوح این نگرانی ها را بیان کند .


در واقع یک  متخصص UX با استفاده از نرم افزار های مفهومی و نشان دادن آنها به مشتری و حالتی که مشتری در چهره اش نمایان می شود رضایت و یا عدم رضایت از کل طرح و یا بخشی از طرح را متوجه می شود . همچنین در هنگام مصاحبه سعی می کند علایق مشتری به رنگ و موارد دیگر را پی ببرد و با در نظر گرفتن رنگ سازمانی شرکت ،آن رنگ را در هنگام طراحی سایت استفاده نماید . سعی شود هنگام مصاحبه با مشتری جوی آرام و دوستانه برقرار شود این باعث می شود که مشتری هنگام بیان مشکلات و نگرانی های خود راحت تر آنها را بیان کند همچنین متخصص UX نیز می تواند به راحتی نگرانی های مشتری را درک نماید. حتی در بسیاری موارد باید جوی شاد و با کمی مزاح چاشنی مصاحبه با مشتری شود چرا که در این حالت است که مشتری احساسات شخصی خود را بیان می کند توجه داشته باشید تجربه کاربری بیشتر از اینکه یک طرح  تخصصی باشد برای بیان برطرف کردن حس نگرانی و راحتی کاربران هنگام کار کردن با آن می باشد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (233)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1908


  • مواردی که یک UX کار حرفه ای باید داشته باشد