Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
07

نقشه UX در طراحی سایت

نقشه UX در طراحی سایت

ما در این مقاله قصد داریم تاثیر UX در طراحی سایت را شرح دهیم . تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از عوامل سایت مانند طراحی بصری و نحوه ارتباط المان ها با یکدیگر تحت تاثیر طراحی UX در سایت می باشد . در واقع طرح UX یک ابزار است که می توان به کمک آن طراحان به بهبود و سهولت کار با سایت اقدام نمایند . همچنین این طرح باعث می شود علاوه بر پاسخگوی نیازهای مشتری و کاربران آنلاین سایت به پیشبرد طرحی که فراتر از انتظارات می باشد حاصل شود . در واقع این طرح یک نقشه UX برای طراحی سایت نامیده می شود .


نقشه UX و درک درست آن برای طراحی سایت

نقشه برداری در UX در مدت کوتاهی پس از آغاز طراحی UI در سایت صورت می گیرد . نقشه برداری UXبرای طراحی مسیرهای مشتریان و تصمیماتی که آنها ممکن است در سایت بگیرند انجام می شوند . این نقشه برداری با طرحی که برای طراحی سایت توسط یک UI کار صورت می گیرد ترکیب شده و یک نقشه کامل و جامع برای سایت را ایجاد می نماید . در واقع طرح و نقشه کلی سایت حاوی اطلاعات ارزشمند در مورد تعاملات مشتریان با سایت می باشد . به دلیل انواع مختلف اطلاعاتی که نقشه UX می تواند داشته باشد ترکیب آن با طرح UI در بعضی از مواقع کار پیچیده ای می باشد چرا که باید بدون خدشه دار کردن طرح UX ، طرح UI را بر روی آن اعمال نمود . در واقع به دلیلی که UX بیشتر با احساسات و سهولت کاربران سرو کار دارد هیچ نوع محدودیتی برای آن در نظر گرفته نمی شود حال آنکه طرح UI دارا چنین خاصیتی نیست . در نقشه UX تجربه مشتری از استفاده کردن و خرید از محصولات و یا خدمات ارائه شده در سایت مورد توجه قرار می گیرد و احساسات ، تعاملات در ایجاد نقشه UX سایت موثر می باشد اینکه چه نوع اطلاعات و یا المانی باعث تاثیر بیشتر مشتری برای جذب و خرید محصولات شده است در ایجاد نقشه سایت تاثیر خواهد داشت .


در واقع برای اینکه نقشه UX که حاوی مسیر کلی سایت برای جذب مشتریان و رضایت مندی آنها است به درستی در طراحی سایت اعمال شود باید طراحان UI بتوانند نقشه UX که حاوی این اطلاعات می باشد را به درستی درک نمایند . البته باید این نکته را ذکر کرد که نقشه برداری در UX برخلاف طراحی UX در سایت بسیار جوان تر می باشد و بسیاری از شرکت ها در حال تلاش برای کشف اطلاعاتی می باشند که ممکن است در نقشه UX مورد استفاده قرار گیرند . بنابراین مراحل نقشه UX برای طراحی سایت مانند طراحی ها برای شرکت های مختلف متفاوت می باشد . آسان ترین راه برای ساخت یک نقشه UX استفاده از تجربیات و اطلاعات مشتریان هنگام کار با سایت می باشد طراح UX می تواند مراحل زیر را انجام دهد :

1.      طراح UX باید سعی نماید برای هر مشتری در سایت شخصی سازی را در حد امکان در نظر بگیرد

2.      مسیرهای که مشتری با آن ارتباط برقرار می کند و منجر به خرید محصول و خدمات ارائه شده می شود را در UX در نظر گرفته شود

3.      طراح UX باید انتظارات مشتری را با واقعیت طراحی سایت منطبق نماید

4.      تعیین کردن مناطق که مشتری در سایت خارج می شود و یا مناطقی که هنگام خرید در آن مرحله منصرف می شود

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (277)
کد خبر: 1909


  • نقشه UX در طراحی سایت