Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
07

ابزار های نمونه سازی برای هر طرح UX

ابزار های نمونه سازی برای هر طرح UX

فرآیند UX در طراحی سایت در موفقیت و شکست اهداف سایت نقش اساسی را بازی می کند . ایجاد و آزمایش نمونه اولیه قبل از راه اندازی قسمت بزرگی از این فرآیند می باشد . برای همین امروزه  ابزارهای تهیه و تولید شده است که بتواند به سرعت طرح مورد نظر را ایجاد نماید . همچنین انتخاب این ابزارها به عوامل مختلفی بستگی دارد:

1.       آیا نمونه اولیه شما نیاز به جزئیات زیاد دارد؟

2.       چقدر تیم شما با ابزارهای نمونه اولیه آشنا هستند؟

3.       هزینه برآورد شده برای نمونه اولیه یک طراحی سایت چه مقدار می باشد؟

آنچه در ادامه این مقاله می بینید نمونه ای از ابزارهای است که می توان از آن برای ایجاد نمونه اولیه طراحی سایت از آن استفاده کرد.


Axure

یکی از محبوب ترین ابزارهای نمونه سازی اولیه در زمینه طراحی UX می باشد . از سال 2002 تاکنون بسیاری از شرکت ها برای طراحی UX از ابزار Axure استفاده می کنند . این ابزار اجازه می دهد یک محیط تعاملی و قابل کلیک برای نمونه اولیه طراحی کنید تا کاربران بتوانند به راحتی با کلیک بر روی المان های مختلف حس یک سایت واقعی را ایجاد نماید . در واقع با Axure می توان جریان کاری و فرآیند مورد نظر کاربران را طراحی کرد و از آنها خواست که در این محیط کار کنند تا حس خود را نسبت به آنچه که طراحی شده است را بیان نمایند . در آخرین ورژن از این ابزار این امکان فراهم شده است که طراحی به صورت اشتراکی توسط یک تیم انجام شود و این اطمینان به کل تیم داده می شود که آخرین نسخه نمونه اولیه در دسترس قرار گیرد .


Sketch

این ابزار همراه با ابزار فوق یکی دیگر از ابزارهای رایج نمونه سازی اولیه برای طراحی سایت می باشد. البته این ابزار به طور خاص برای کاربران Mac OS طراحی شده و بسیاری از طراحان آن را با Adobe Illustrator مقایسه می کنند . این ابزار مبتنی بر بردار می باشد بنابراین کیفیت آن هرگز از دست نمی رود همچنین باعث سبک بودن طرح ایجاد شده و اشتراک گذاری آن نیز بسیار راحت تر می شود .


Balsamiq

این ابزار مانند یک تخته سفید می باشد و تجریه یک تخته سفید را برای طراح فراهم می کند در واقع این باعث می شود طراح احساس کند می تواند هر آنچه که می خواهد و در ذهن خود دارد را بر روی تخته حک نماید که این باعث می شود خلاقیت یک طراحی نمایان شود بدون اینکه طراح حس کند در محیط طراحی قرار گرفته است .

 

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (250)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1910


  • ابزار های نمونه سازی برای هر طرح UX