Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
07

استفاده روز افزون نوارکناری در طراحی سایت

استفاده روز افزون نوارکناری در طراحی سایت

صنعت طراحی سایت نیاز به بخش ها و قسمت های متنوع جهت برقرار ی ارتباط با کاربران دارد . در یک صنعت که تبادل اطلاعات بسیار مهم و حیاتی است جای شکی باقی نمی ماند که نوار کناری نقش مهمی در این تبادل اطلاعات را بازی می کند . در واقع با یک نگاه به نوار کناری مجموعه ای از لینک ها و تصاویر مفید را می بینید و طراحان UX در زمان طراحی سایت بسیار بر روی نوارهای کناری تکیه می کنند . البته بعضی از متخصصان اعتقاد دارند که نوارهای کناری بی فایده و فقط جهت پر کردن طراحی می باشد اما در واقع آن چیزی که باعث می شود بین یک نوار کناری مفید مواقع شود هدف گذاری در آن می باشد .


هنگام طراحی سایت ، طراح باید از خود بپرسد چه المان های باید در نوار کناری قرار بگیرد و در پاسخ باید بتواند لینک ها و مواردی که یک کاربر می خواهد به آن سریعا دسترسی پیدا کند را جمع آوری کرده و به ترتیب نیازمندی ها و ارزش گذاری ها در نوارکناری قرار دهد نمونه بارز آن را می توانید در گوگل درایو مشاهده نمایید .


همچنین بسیاری از طراحی ها مانند گوگل درایو ترجیح داده اند به جای اینکه یک نوار در بالای خود داشته باشند در نوار کناری تمامی موارد مورد نیاز خود را قرار دهند . بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل ، اپل و... در حال طراحی سایت های  به صورت منیمالیستی می باشند . از آنجا که مینیمالیسم کاربر را جذب سایت خود می کند  متن های داخل آن و طراحی بصری مورد استفاده ؛ بیشتر مورد توجه کاربران قرار می گیرد . بنابرای استفاده از نوار کناری در این نوع بسیار حائز اهمیت می باشد . همچنین استفاده از نوارکناری باعث می شود علاوه بر توجه به متن وسط صفحه کاربران بتوانند با متن ها و تصاویری کناری صفحه نیز ارتباط خوبی برقرار کنند . امروزه در یک طراحی سایت مناسب از نوار کناری جهت بیشتر شدن CATs (Call to Action) استفاده می شود . همچنین طراح می تواند هنگام طراحی سایت آن قسمت از نوار کناری که نیاز به توجه بیشتر دارد را به صورت برجسته طراحی نماید تا توجه کاربران و در نتیجه CATs آنها بیشتر شود .

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (174)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1911


  • استفاده روز افزون نوارکناری در طراحی سایت