Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
08

چرا باید سایت خود را دوباره طراحی کنیم؟

چرا باید سایت خود را دوباره طراحی کنیم؟

طراحی سایت مجدد برای مدیران یک سایت یک کابوس دردناک می باشد خیلی از این مدیران سایت ها اعتقاد دارند این کار فقط اتلاف وقت و هزینه می باشد اما باید توجه داشت امروزه یک سایت خوب برای شرکت ها باعث تعامل بیشتر با مشتریان و هزینه کمتر در بازاریابی می شود . در دنیای فناوری اطلاعات که دائما در حال تغییر می باشد یکی از مهمترین کارها که باعث می شود شرکت از رقیبان خود عقب نمایند ایجاد یک سایت مناسب مطابق با اخیرا فناوری روز IT می باشد . ما در این مقاله به تدوین برنامه طراحی مجدد سایت می پردازیم .


اهمیت طراحی مجدد سایت

شما ممکن است جز مدیران سایت های باشید که با طراحی سایت مجدد مخالفت کنید و یا آن را کم اهمیت بدانید باید متوجه باشید امروزه بیشتر شرکت های به جای تبلیغات در دنیای واقعی از دنیای مجازی برای رشد و پیشرفت شرکت خود استفاده می کنند. مدیران سایت باید توجه داشته باشند با افزایش روز افزون تجربه کاربری(UX) در سایت ها دیگر نمی توان سایت های که قبلا بدون این علم و یا بدون به روز بودن این علم طراحی شده باشد را به کاربران نمایش داد چرا که این کار نه تنها باعث عدم رونق به کسب و کار شرکت نمی شود بلکه باعث بی اعتمادی به محصولات و خدمات ارائه شده توسط شرکت می باشد چیزی که یک کاربر در وهله اول آن را می بیند و با آن در تعامل خواهد بود سایت یک شرکت است . همچنین طراحی سایت مجدد شرکت باعث می شود آن نواقص و عیب های که یک سایت در طول مدت عمر خود داشته و مورد آزار کاربران و مدیر سایت ها بوده است برطرف شود و روحی جدید به سایت فعلی داده شود در واقع از این فرصت برای برطرف کردن مشکلات قبلی سایت نیز می توان استفاده کرد . یک طراحی سایت مجدد و بهینه شده می تواند صفحات سایت را برای بهتر دیده شدن در موتورهای جستجو کمک کند .


شاخص های عمکرد کلیدی برای طراحی سایت مجدد  

 هنگام طراحی سایت مجدد باید این نکته را در نظر بگیرید که درست است کاربران از شما یک UI جدید و زیبا می خواهند ولی نباید باعث شود تمامی موارد گذشته پاک و دوباره مراحل مختلف سایت به طور کلی زیرو رو شود این کار به کاربران این موضوع را القا می کند که این سایت ثبات کافی را نداشته و هر جند وقت یک بار کل موارد خود را نقض می کند . همچنین باید هنگام طراحی سایت شاخص عملکرد (KPI) را در نظر داشت.  به طور کلی گوگل شاخص عملکرد کلیدی یک سایت را اعلام کرده است که به شرح زیر می باشد :

·         تعداد بازدیدکنندگان به صفحه شما

·         رضایت بازدید کنندگان شما

·         نسبت بازدیدهای جدید به بازدید کننده

·         بازدید کنندگان چقدر طول می کشد در سایت شما

·         نرخ گزاف گویی (بازدید کننده هایی که یک صفحه را مشاهده می کنند و ترک می کنند)

·         منابع ترافیکی (خرید)

·         رفتار کاربر و تعامل محتوا

·         زمان بارگذاری صفحه

·         کاربران متوسط ​​زمان صرف یک صفحه می شوند

·         نرخ تبدیل


گوگل آنالیز توصیه می کند هرگز فقط یک پارامتر از موارد فوق را در نظر نگرفته و به تمامی پارامترها توجه داشته باشید بنابراین توجه نکردن به این پارامترها هنگام طراحی سایت باعث بی فایده بودن طراحی خواهد شد .

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (171)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1912


  • چرا باید سایت خود را دوباره طراحی کنیم؟