Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
08

تاثیر و مفهوم رنگ در طراحی سایت

تاثیر و مفهوم رنگ در طراحی سایت

 رنگ نقش بسیار زیادی در تاثیر جذب مشتری و طراحی تجربه کاربری (UX) می گذارد از بالا رفتن CTA ها(Call to Action) در یک سایت تا خوانا بودن متن ها همه و همه به نقش رنگ را در یک سایت تحت تاثیر قرار می دهد . انتخاب رنگ در متن و پس زمینه و همخوانی آنها در دیده شدن تصاویر و متن ها بسیار حائز اهمیت می باشد . رنگ می تواند واکنش خاصی در کاربران ایجاد کند و اطمینان حاصل شود که تجربه آنها با محصولات شما مثبت بوده است . شاید مهترین رنگ های بکار برده شده در طراحی سایت قرمز ، نارنجی و سبز به نظر برسند ، در واقع همان چراغ راهنمای UX می باشند . براساس گزارش های موجود و آمار های مختلف وقتی برای یک لینک و یا یک دکمه هنگامی که بر روی آن موس قرار داده می شود و باعث تغییر رنگ آن می شود 21 درصد تمایل کاربران به کلیک کردن بر روی آن لینک بیشتر شده که این نشان دهنده تاثیر رنگ بر روی کاربران سایت می باشند . همچنین یک طراح باید نوع استفاده از رنگ ها بخصوص رنگ های قرمز ، نارنجی و سبز را هنگام طراحی سایت به درستی درک کند اینکه در کجا و در چه زمانی باید از این رنگ ها بهره گرفت تا کاربران را به درستی جذب آن کرد بسیار مهم می باشد .


رنگ قرمز نشانه هشدار و مهم بودن

عموما رنگ قرمز در ذهن انسان یک هشدار و یا موردی که باید به آن توجه کرد را تداعی می کند . مثلا رنگ قرمز در بالای صفحه مرورگر که با علامت ضربدر وجود دارد این هشدار را می دهد قبل از بستن مرورگر خود آیا مطمئن به انجام این کار هستید و یا نه . همچنین در بیشتر مواقع جهت دیدن یک پیام خطا در سایت از رنگ قرمز استفاده می شود تا کاربران بدانند عملی که انجام شده است اشتباه می باشد و باید آن را رفع نمایند .


رنگ نارنجی نشانه هشدار گذرا

رنگ نارنجی نشان دهنده توجه فوری کاربر به المان یا موارد مورد نظر می باشد همچنین این رنگ یک دوره انتظار را نیز نشان می دهد . اساسا رنگ نارنجی دو مورد را برای طراحی تجربه کاربری در سایت تداعی می کند هشدار و انتظار شما هنگامی که می خواهید هشداری به کاربر بدهید و آن را از انجام یا عدم انجام آن بازدارید از رنگ نارنجی استفاده می کنید .


رنگ سبز نشانه موفقیت و تشویق

سبز رنگ موفقیت می باشد هنگامی که یک فرآیند در سایت با موفقیت به پایان می رسد متن و یا تصویری که نشان دهنده موفقیت آن فرآیند می باشد با رنگ سبز نشان داده می شود . در واقع رنگ سبز این اطمینان را به کاربر می دهد که کار انجام شده با موفقیت به پایان رسیده است همین حس خوب این رنگ باعث شده است در CTA های یک سایت مواردی که طراح دوست دارد کاربران بر روی آن کلیک نماید با این رنگ طراحی شود مانند دکمه ثبت نام که می تواند با رنگ سبز ایجاد شود .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (185)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1914


  • تاثیر و مفهوم رنگ در طراحی سایت