Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
08

استفاده از پاپ آپ در سایت مفید است؟

استفاده از پاپ آپ در سایت مفید است؟

پاپ آپ می تواند با اسم های زیادی مانند پنجره و یا جعبه محاوره ای ، پنجره بازاریابی و... در سایت های دیده شود هر آنچه شما اسم آن را بگذارید این پنجره بیشتر به عنوان یک پنجره تبلیغاتی بین کاربران شهرت پیدا کرده است. در واقع پاپ در بیشتر مواقع نقش مزاحم را برای کاربران ایفا می کند اما چرا هنوز مورد استفاده قرار می گیرد ؟ وچه کمکی به طراح می کند؟ در ایمن مقاله می خواهیم به این نوع سوال ها پاسخ دهیم. در واقع هنگامی که یک پنجره پاپ آپ نمایان می شود کل فرآیند کارها متوقف شده و از کاربر درخواست می شود که موارد اعلان شده در محتوای پنجره را انجام دهد و یا فیلدی را پر کند در واقع هنگامی که طراح و یا مدیر سایت می خواهد در آن لحظه حتما کاربران را برای انجام کار خاصی مطلع نماید و یا آنها را مجبور به پر کردن فیلدی کند این بهترین روش می باشد . همچنین بر اساس مطالب گفته شده ممکن است پاپ آپ بیشتر باعث آزار و اذیت کاربران شود که برای همین منظور پاپ آپ را به دو نوع مثبت و منفی تقسیم کرده اند.


پاپ آپ مثبت

در بسیاری از سایت ها برای اینکه کاربر بتواند در خبرنامه سایت ثبت نام کند و ایمیل خود را وارد نماید از پاپ آپ استفاده می شود برطبق آمارهای انجام شده کاربرانی که تمایل به ثبت نام و وارد کردن ایمیل های خود برای قسمت خبرنامه سایت دارند استفاده از پاپ آپ را به جای قرار دان بخشی از سایت برای ثبت نام ترجیح می دهند . همچنین بر اساس نتایج به دست آمده از سایت های مختلف نشان می دهد اگر پاپ آپ به درستی دارای اطلاعات شگفت انگیز مثلا تخفیف محصولات و یا خدمات را به کاربر اعلام نماید نه تنها باعث آزار کاربران نمی شود بلکه آنها را به درستی به مسیر مشخص هدایت می کند.


پاپ آپ منفی

در برخی از سایت ها برای هر صفحه یک پاپ آپ باز می شود و یا هنگامی که وارد صفحه اصلی سایت می شود چندین پنجره به طور همزمان باز شده و چندین پاپ آپ برای شما نمایان می شود این یعنی شک دادن منفی به کاربران آنلاین که باعث می شود به سرعت سایت را ببندن و دیگر به سایت باز نگردند حتی بدون دیدن پاپ آپ ها و متن های آنها که عمدا فقط تبلیغاتی می باشد و برخی  از آنها ادعا می کنند شما برنده شده اید !! این ها مواردی هستند که گرچه در بازاریابی قدیم از آنها برای فریب کاربران مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه یک بار منفی برای سایت در نظر گرفته می شود .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (208)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1915


  • استفاده از پاپ آپ در سایت مفید است؟