Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
09

برخی ا ز روش های طراحی UX در سال 2016

برخی ا ز روش های طراحی UX در سال 2016

سال گذشته انقلابی در طراحی به وسیله طراحی تجربه کاربری (UX) رخ داد . بیشتر شرکت های فناوری به جای ارائه محصولات و خدمات بر روی تجربه کاربری در محصولات و خدمات خود بوده اند با بتوانند نیازهای کاربران را درک و آنها را برای خرید محصولات و خدمات خود متقاعد کنند . در واقع شرکت ها هنگام طراحی سایت و یا محصول باید علاوه بر جذب مخاطب به گزینه های راحتی کاربر با سایت و یا محصول خود نیز فکر کنند . اینکه کدام روش در طراحی UX در سال پیش بیشتر از روش های دیگر مورد استقبال قرار گرفت در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد .

طراحی پیش بینی شده

به طور جدی این روش در طراحی سایت ها و محصولات مورد استفاده قرار می گیرد . این روش یک روش هوشمندانه است که طراح با پیش بینی فرآیندی که کاربران با آنها مواجه می شود سعی در سهولت آن فرآیند داشته باشد . به طور مثال وقتی کاربر با یک فرم در سایت و یا یک برنامه مواجه می شود که از آنها نام ، نا خانوادگی و... را می خواهد می توان با استفاده از اطلاعات پیشین کاربر فیلدهای معمولی را برای آن پر کرد که باعث آسان تر شدن فرم توسط کاربر می شود این امر زمان پر کردن فرم را برای کاربر کمتر کرده و کاربر را متقاعد می کند زمان کمی برای پرکردن فرم نیاز دارد.


طراحی داستان سرای مبتنی بر عملکرد کاربر

طراحی داستان سرای برای تجربه کاربری بسیار مفید می باشد این روش به درک بهتر کاربر توسط طراح کمک شایانی می کند . در این روش طراح نیاز به درک بهتر جزئیات و عملکرد کاربران دارد . تکنیک های این روش شامل موارد زیر می باشد:

·         کاربران را در این روش به عنوان مهر اصلی قلمداد کنید

·         سعی کنید تصاویری از پاسخ های آن در موارد مختلف سایت ترسیم نمایید

·         از اقداماتی که سایت هنگام پاسخ گویی به عملکرد کاربران انجام می دهد تصاویری را ترسیم نمایید

·         اجازه ندهید فقط یک طرح کلی پاسخگوی عملکرد کاربران باشد


استفاده از تصاویر مهم و قهرمانان جایگزین تصاویر تبلیغاتی

یکی دیگر از روش های نوظهور در طراحی تجربه کاربری (UX) هنر استفاده از تصاویر زیبا و بزرگ در طراحی سایت می باشد . تصاویر بزرگ از موضوع مورد علاقه کاربران که کل سایت را در برگرفته است و کاربران هنگام تماشای سایت آن را به صورت بزرگ و زیبا می بینند بسیار مورد استفاده در طراحی UX می باشد . به عنوان مثال اگر شما در صنعت غذا هستید و می خواهید اقدام به طراحی سایتی برای صنعت خود کنید داشتن یک تصویر بزرگ و زیبا از غذا که المان های مختلف سایت در آن قرار گرفته است می تواند باعث جذب بیشتر کاربران شود همچنین این امر باعث می شود در یک نگاه به کاربران خود بگوید چه سایتی و یا برنامه ای در این طراحی وجود دارد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (210)
کد خبر: 1919


  • برخی ا ز روش های طراحی UX در سال 2016