Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
10

روش های طراحی سایت برای محتوای زیاد و سنگین

روش های طراحی سایت برای محتوای زیاد و سنگین

اگرچه امروزه سعی شده است به جای محتوای سایت ها از تصاویر و ویدئو برای انتقال دادن اهداف یک شرکت استفاده شود اما در بعضی موارد نیاز است که سایت ها دارای محتوای زیاد برای برقراری ارتباط و همچنین انتقال اطلاعات به کاربران خود باشند . ما در این مقاله می خواهیم به تکنیک های جهت طراحی سایت برای محتوای زیاد و سنگین اشاره نماییم .


یک طرح ایجاد کنید : همانند هر ایده خوب برنامه ریزی دقیق منجر به اجرای مناسب آن می شود . شما قبلا باید محتوای خود را آماده کرده باشید و شاید یک سایت نیز از قبل داشته باشید ، بنابراین حالا زمان آن است که یک پوسته با صفحه بندی مناسب برای کار خود ایجاد نمایید . شما ممکن است طرح خود را با استفاده از یک مداد و یا خودکار و یا با استفاده از ابزارهای موجود در کامپیوتر ایجاد کنید و باید بتوانید طرح های خود را به صورت شفاف برای طراحی به دست آورید . در این مرحله تایپوگرافی را فراموش نکنید به علت محتوای زیادی که می خواهید در سایت قرار دهید و شاید باعث خستگی خواننده شود استفاده از این روش باعث جذابیت بیشتر نوشته شما شود .


استفاده از تصاویر و آثار هنری : تصاویر مناسب استفاده شده در یک صفحه می تواند باعث فهم بهتر و دقیق خواننده از محتوای موجود در صفحه سایت شود . قرار دادن تصاویر در میان متن ها علاوه بر فهم بیشتر خواننده باعث می شود چشم خواننده خسته نشود و بتواند متن را تا آخر بخواند . همچنین با استفاده از یک انیمیشن سبک و زیبا می توان کاربران را از یک محتوا به محتوای دیگر هدایت کرد که این امر به جذب خواندن محتوا توسط کاربر کمک می کند .


نگه داشتن کاربران با افکت های زیبا روی برخی متن ها : هیچ چیز بدتر از محتوای سنگین و غیر قابل فهم با طراحی خشک برای فراری دادن کاربران نمی باشد . سعی کنید محتوای خود را طبق بندی نمایید و با افکت های زیبا آنها را در بخش های مختلف سایت پخش نمایید به طوری که هر کاربر بنابه نیاز و علاقه خود با کلیک بر روی آن بخش بتواند به محتوای آن دسترسی داشته باشد اینکه تمامی مطالب را یکجا در یک یا چند صفحه محدود قرار دهید باعث سردرگمی کاربر و منصرف شدن آنها از خواندن مطالب می شود .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (291)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1923


  • روش های طراحی سایت برای محتوای زیاد و سنگین