Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
11

استفاده از لود بالانسینگ در سایت

استفاده از لود بالانسینگ در سایت

کاربران دوست دارند همیشه سایت های مورد علاقه آن ها در دسترس باشند همچنین سایت های محبوب در سطح ایران و جهان دارای ترافیک بسیار سنگین می باشند بعضی از سایت ها ترافیک ماهانه آنها از ترافیک سالانه یک سایت بیشتر است . همچنین هر سایتی دارای سروری می باشند که ممکن است به دلایل مختلف مانند امنیت آپدیت شود که در نتیجه اختلالی هنگام آپدیت در سرویس دادن به مشتری ایجاد می شود . بنابراین سوال اینجا مطرح می شود باید در این مواقع چه کاری انجام داد ؟. با استفاده از لود بالانسینگ در چند سرور می توان از ترافیک سنگین بر روی سایت و یا دان شدن آن جلوگیری به عمل آورد . همچنین این روش باعث کاهش زمان پاسخگویی و سرعت پاسخ دادن به کاربران نهایی می شود . لود بالانسینگ می توانند بر اساس معیارهای مختلف تعریف شود مانند مکان جغرافیایی، تعداد بازدیدکنندگان و.. .به عنوان مثال افرادی در یک کشور و یا منطقه خاص می توانند به یک سرور خاصی جهت تسریع در پاسخگویی رجوع کنند .


آیا سایت من واقعا به لود بالانسینگ نیاز دارد؟

تکنیک لودبالانسینگ بسیار مفید و قدرتمند می باشد ولی هزینه اجرای و نگهداری آن گران می باشد و برای سایت های که ماهانه بیش از صد هزار بازدیدکننده دارند مفید می باشد . البته بعضی دیگر از متخصصان این اعتقاد را دارند به دلیل هزینه تهیه سرور و نگهداری آن ها سایت های با بازدید میلیونی در ماه باید از این تکنیک استفاده کنند . استفاده از این تکنیک برای سایت های محبوب و پر بازدید امری ضروری می باشد چرا که درخواست های بیش از حد بر روی سرور باعث می شود نه تنها زمان پاسخگویی دیرتر باشد بلکه ممکن است درخواست های مکرر باعث از کار افتادن سرور شود و به طور کلی سرور از کار بیوفتد.


بنا به فاکتورهای اعلام شده در طراحی UX یکی از مهم ترین موارد مورد بحث که مستقیم به رضایت کاربران در ارتباط می باشد سرعت لود بالای صفحات سایت می باشد بنابراین استفاده از این روش در سایت های محبوب امری بدیهی است . همچنین در سایت های پر بازدید که کاربران اطلاعات خود را ثبت می کنند خطر از دست دادن میلیون ها اطلاعات وجود دارد که لود بالانسینگ یکی از مواردی است که می تواند این خطر را کم کند چرا که اطلاعات به طور همزمان در چندین سرور قرار دارد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (131)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1931


  • استفاده از لود بالانسینگ در سایت