Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
11

طراحی UX هوشمند

طراحی UX هوشمند

هنگام طراحی سایت و یا یک محصول مشارکت برای طراحی اغلب بالا می باشد و طراحان به فکر راحتی کار کاربران با سایت و یا محصول تولید شده می باشند . اما سوال اینجا مطرح می شود آیا هنگام مصاحبه و جمع آوری اطلاعات از کاربران همان چیزی را که کاربر نیاز دارد طراحی می شود؟ و آیا هر طراحی مجددی نیاز دارد تا تمامی ویژگی های قبلی یک سایت و یا محصول بازبینی و از نو طراحی شود ؟ همچنین طراح باید به این سوالات هنگام طراحی جواب دهد کدام یک از ویژگی های که طراحی می کند ممکن است در آینده نزدیک منسوخ شود؟ چه قسمت های از سایت و یا محصول نیازمند توجه بیشتر است ؟ به یاد داشته باشید هزینه طراحی اصولا گران می باشد و پاسخ به این سوالات قبل از طراحی لازم و ضروری است .


طراحان UX هنگام طراحی باید روند رو به رشد یک سایت و یا یک محصول را در نظر بگیرند گاهی نیاز است برای قبل از طراحی ، طراح با ذینفعان و مدیر سایت و یا شرکت در باره پیشبرد اهداف سایت و یا شرکت صحبت کرده و چشم انداز آن را بدانند تا براساس آن ویژگی ها و بخش های که به نظر می رسد در آینده به آن بیشتر مورد نیاز می باشد را دقیق تر و عمیق تر طراحی کرده و بخش های زودگذر را به صورت جزئی به آن پرداخته شود.  برخی از هوشمند بودن طراحی UX پاسخ به سوالات و نکاتی است که در بخش فوق مطرح شد . نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید خلاقیت و نوآوری و رایج کردن طرح خود به عنوان یک UX کار حرفه ای می باشد مثلا منوی همبرگر که امروزه در بسیاری از طراح ها استفاده می شود یک نمونه خلاقیت می باشد که توسط نورم کاکس در شرکت Xerox تولید و طراحی شد . شاید برای شما نیز این موضوع مطرح می شود چگونه این نوع طراحی بر مدل کسب و کار تاثیر می گذارد ؟

 در واقع طراحی UX هوشمند دو نقش اصلی را ایفا می کند:

به نیازهای کاربران احترام بگذارد و مورد بررسی قرار دهد

به نیازها و کسب و کار احترام گذاشته و آن ها را پررونق سازد


طراحان UX همیشه در تلاش هستند تا نیازهای کاربران را با کسب و کار شرکت سازگار نمایند وطرحی را ارائه دهند که هر دو زمینه را پوشش می دهد در بعضی مواقع این دو هدف یکی است ولی در بعضی مواقع با هم متفاوت می باشند و این مرحله ای است که باید یک طرح هوشمند توسط طراح ایجاد شود . در بعضی مواقع هنگام طراحی تمامی نیازهای کاربران و مسائل کسب و کار را در طراحی استفاده می کنیم ولی باز هم طراح فضای خالی زیادی را درون سایت خود می بیند در این مرحله می باشد که طراح می توان با نوآوری خود یک مبحث جدیدی را در UX ایجاد کند همانگونه که بارها گفته شد زمانی خلاقیت ایجاد می شود که طراح و یا شخص در یک مسله دچار مشکل شوند و برای حل آن دست به نوآوری می زنند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (166)
کد خبر: 1933


  • طراحی UX هوشمند