Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
12

روش ردیابی موس برای دریافت معتبر داده از کاربران سایت

روش ردیابی موس برای دریافت معتبر داده از کاربران سایت

برای تحلیل داده ها و پیدا کردن بهترین تجربه کاربری (UX) در سایت نیاز به وقت و هزینه زیادی است همچنین هیچ یک از تحلیل ها به درستی به طراح مسیر و اهدافی که یک کاربر آن را پیموده است را به طور دقیق بازگو نمی کند . برای همین امروزه روشی نوین جهت ردیابی کاربران در سایت ابداع شده است که به طور دقیق مسیر که کاربر پیموده است را بیان می نماید . این روش حرکات موس و ردیابی کلیک های است که کاربر بر روی صفحات سایت انجام می دهد .


ردیابی موس چقدر معتبر است؟

 وقتی کاربران با موس خود بر روی صفحات سایت حرکت کرده و بر روی لینک ها کلیک می کنند نمی دانند اطلاعات آنها در جای جمع آوری می شود همین امر باعث می شود رفتار عادی هر کاربر داشته باشد که تحلیل را برای طراحان بسیار آسان و دقیق می کند . همچنین ردیابی موس را به ردیابی چشم در صفحات وب تشبیه می کنند و بسیاری به این نکته اشاره می کنند که بعد از دیدن صفحا سایت با چشم انسان و یا کاربر موس بر روی آن قسمت از صفحه حضور پیدا می کند بعضی از متخصصان نصف فعالیت را در راستای حرکت چشم می دانند و بعضی 84 تا 88 درصد موارد را اینگونه فرض می کنند گرچه مقاله جدید گوگل حدود 32 درصد را تخمین می زند . آیا تفاوت در آمار باید ما را از ردیابی موس مایوس کند ؟ پاسخ این است که شاید بین متخصصان اختلاف عقیده در تفاوت ردیابی چشم و ردیابی موس وجود داشته باشد ولی همه آنها این نکته را قبول دارند کلیک بر روی یک دکمه توسط موس نشان دهنده علاقه کاربر به آن مقوله می باشد که جمع آوری آن برای طراحی سایت بسیار مفید می باشد .


چه ابزارهای حرکات کاربران را به طور کامل نمایش می دهند؟

چند ابزار وجود دارد که به طراح برای نشان دان حرکات کاربران در سایت کمک می کند:

ClickTale  : با این ابزار می توانید حرکات کاربر و کلیک های انجام شده در سایت را جمع آوری نمایید .

VWO : این ابزار نیز به عنوان نرم افزار تست A/B مورد استفاده قرار می گیرد و اطلاعات مفیدی را به طراحان برای طراحی درست سایت ارائه می کنند.

UsabilityTools  : ابزاری است که رفتار کاربران را به صورت کامل رصد کرده و در اختیار شما قرار می دهد این ابزار را حتی به صورت دو هفته آزمایشی می توانید داشته باشید .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (137)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1935


  • روش ردیابی موس برای دریافت معتبر داده از کاربران سایت