Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
12

روش های برای کاهش بانس ریت (Bounce Rates) در سایت

روش های برای کاهش بانس ریت (Bounce Rates) در سایت

وقتی کاربران وارد یک سایت شده و از یک صفحه از سایت بازدید می کنند و بعد از آن بدون کلیک بر روی هیچ لینکی از سایت خارج می شوند این به معنای این است که انس ریت (Bounce Rates) آن سایت بالا می باشد در واقع بانس ریت (Bounce Rates) درصد کاربرانی است که بعد از مشاهده یک صفحه از سایت بدون کلیک کردن بر روی دکمه و یا لینک دیگری آن سایت را ترک می کنند . در واقع ترک یک سایت می تواند با استفاده از کلیک کردن بر روی دکمه Back ، درج یک آدرس جدید در AdressBar  ، کلیک بر روی پیوندهای خارجی سایت و... صورت گیرد . یک نتیجه گیری کلی هنگامی که کاربر پس از دیدن یک صفحه از سایت و خارج شدن از کل سایت می توان گفت این است که سایت کاربرپسند نبوده است . ما در این مقاله قصد داریم برخی از روش های برای کاهش بانس ریت (Bounce Rates) در سایت را شرح دهیم .


بازدید کنندگان سایت را منتظر نگذاریم :

در عصر اینترنت به سر می بریم کاربران دوست دارند به سرعت سایت ها را مشاهده کرده و هدف خود را در سایت دنبال کنند حال آنکه سایتی که دارای سرعت کم می باشد برای کاربران ناامید کننده می باشند . برطبق آمارهای Kissmetrics نشان داده شده است سایت ها با سرعت پایین 87 درصد نارضایتی را برای کاربران خود ایجاد می کنند که نتیجه آن می توان به ترک کردن سایت بیانجامد . راه حل های زیادی برای رفع سرعت سایت وجود دارد از جمله استفاده از طراح های مینیمالیستی ، بهبود پلتفرم ، استفاده از CDNs ها

شرکت دادن بازدیدکنندگان :

تعامل با کاربر در سایت بسیار حائز اهمیت می باشد استفاده از تصاویر و ویدئو ها و همچنین درخواست از کاربران برای نظر دادن در مورد محتوا ، تصویر و یا ویدئو موجود در صفحه سایت می تواند مخاطب سایت را به این باور رساند که سایت در حال تعامل زنده با آنها می باشد .

توجه کردن به طراحی بصری در سایت :

براساس سایت معروف usability.gov طراحی بصری بر زیباشناسی یک سایت و المان های درون آن مانند تصاویر ، رنگ ها ، فونت ها و سایر المان های دیگر متمرکز شده است . برخی از طراحان بر قابلیت یک سایت تاکید می کنند حال انکه طراحی بصری است که باعث می شود کاربران بر روی دکمه و یا لینک برای اجرای قابلیت های موجود در سایت کلیک نمایند . با حفظ یکپارچگی و از دست ندان قابلیت ها و همچنین طراحی تجربه کاربری به ایجاد طراحی زیبا از سایت بپردازید و سعی کنید از تمامی ابزارها مانند روانشناسی رنگ ، اینفوگرافی و ... برای جذابت سایت استفاده نمایید .

استفاده از الگوی F برای درج محتوا :

این یک اصل درج محتوا و یکی از روش های طراحی UX می باشد که بیان می کند محتوای سایت خود را به شکال الگوی F ایجاد کنید . نکته مهم در این الگو این است که باید در پاراگراف اول مخاطب را جذب آن کرد زیرا این پاراگراف توسط بیشتر مخاطبان شما خوانده می شود بنابراین باید آن را به شیوه ای جذاب بیان کنید و در ادامه به جزئیات بیشتر آن پرداخت به طوری که نه تنها باعث خستگی مخاطب شود بلکه به جذابیت آن نیز افزوده شود .


تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (144)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1938


  • روش های برای کاهش بانس ریت (Bounce Rates) در سایت