Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
13

طراحی یک منو همبرگر در سایت و تاثیر آن

طراحی یک منو همبرگر در سایت و تاثیر آن

یک طراح حرفه ای UX می داند در کجا و چگونه از عناصر در وب استفاده نماید ، ارائه کلیدهای میانبر و بهینه سازی تجربه کاربرمی تواند فوق العاده رضایت بخش باشد به ویژه که آن را ساده و با ظاهر زیبا در وب پیاده سازی نماید . امروزه منو همبرگر توسط شرکت های بزرگی در جهان مورد استفاده قرار می گیرد منو همبرگر با تلفیقی از منوی کشویی توانسته نیازها و رضایت بیشتر کاربران و طراحان را در بسیاری از سایت ها و اپلیکشن ها به دست آورد . بسیار بر این عقده بودند که منو همبرگری بیشتر در موبایل برای کوچک بودن نمایش آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت ولی امروزه در طراحی سایت بصورت یک روال عادی در بسیاری از سایت ها انجام می شود حال سوال مطرح می شود چرا این اتفاق در سایت ها افتاده است؟ همچنین بر اساس آمارهای انجام شده فقط 52 درصد از افراد بالای 45 سال میدانند این سه خط نماد یک منو در سایت می باشد ! .


جواب این سوال بسیار ساده است طراحان دوست دارند از سادگی یک طرح بهترین بهره را ببرند هنگامی که شما از منو همبرگر استفاده می کنید می توانید فضای بیشتری را به اهداف یک سایت اختصاص بدهید امروزه هر صفحه از سایت برای اهدافی طراحی می شوند و نیاز دارند CAT های بیشتری داشته  باشند با استفاده از منوی همبرگر و مخفی کردن آن می توان به این هدف دسترسی بیشتری داشت همچنین بسیاری از کاربران امروزه از موبایل هوشمند استفاده می کنند اینکه طرح منو در سایت مانند موبایل ها و تبلت های هوشمند باشد می تواند در ذهن هر کاربرحس راحتی همان موبایل را به خود داشته باشند .


بهترین روش برای اجرای منوی همبرگر :

از آنجای که طراحی منو همبرگر در سایت ها رو به افزایش است باید چند روش کارآمد برای طراحی این منوها را در سایت بخاطر بسپارید :

مطمئن باشید قابل کلیک است : با طراحی منو همبرگر به صورت باریک سعی شود تا حس منو همبرگر موبایل هوشمند در ذهن کاربران تداعی شود.

منو همبرگر را با یک برچسب نشان دهید : این یک قانون نیست ولی بهتر است این کار انجام شود براساس آمار فوق شاید منو همبرگر برای بعضی از کاربران ناشناخته باشد که دراین صورت می تواند با برچسب در کنار منو پی به منوی سایت ببرد.


پیوند ناوبری اصلی را پنهان نکنید : در مواردی خاص ممکن است منطقی باشد که چند لینک ناوبری بسیار مرتبط مربوط در حالت باز قرار گیرد در حالی که بقیه منوها باید پنهان باشند به این ترتیب مهمترین پیوند در صفحه می باشد که دیده می شود و کاربران با پیوندهای زیاد سردرگم نمی شوند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (198)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1943


  • طراحی یک منو همبرگر در سایت و تاثیر آن