Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
13

چالش های عمومی در هنگام طراحی UI در سایت

چالش های عمومی در هنگام طراحی UI در سایت

طراحی UI برای سایت همانطور که بسیار جذاب و لذت بخش می باشد می تواند چالش برانگیز نیز باشد . برخی از چالش های پنهان در هنگام طراحی وجود دارد که ما می خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم .

عناصر GUI جدید :

همانطور که می دانید طراحی جدید دکمه ها ، لینک ها و بقیه المان ها برای سایت ها هیچ پایانی ندارد . هر روز منو ها و المان های دیگر با ایده های مختلف نیز پیاده سازی می شوند که طرفدارانی برای خود دارند . این امر بدین دلیل است که طراح هنگام طراحی از خود این سوال را می کند آیا طراحای موجود تکراری نشده است ؟ و در جواب خود در بیشتر مواقع آری را به خود می دهد و شروع به ایجاد ایده برای المان ها و عناصر جدید در سایت می کند .


لینک های چالش برانگیز:

طراحان می دانند که کاربران زمان کمتری می خواهند صرف اهدف خود در سایت نمایند و حوصله زیادی برای پیدا کردن لینک های مورد نظر و مفید در سایت را ندارند . در چنین چالشی طراح باید با دانستن لینک های مورد نیاز کاربران و لینک های که اهداف شرکت در کسب و کار را مورد توجه قرار می دهد با هم ترکیب کرده و با المان های افکت پذیر و مناسب و یا انیمشن های به کار برده شده در لینک آنها را برای مخاطب جذاب نماید تا بتواند بهترین CTA در یک سایت ایجاد نماید .

فرم های کسل کننده :

هنگامی که در مورد رابط کاربری یک سایت صحبت می کنیم باید حتما راجب فرم های موجود در سایت نیز بحث شود . همیشه تاکید بر زیبایی و سادگی فرم برای خسته نشدن و جذب مخاطب به پرکردن فرم های موجود در سایت می باشد در واقع یکی از چالش های مهم در هنگام طراحی همین فرم ها هستند که باید برای آنها ایده و برنامه ریزی صورت گیرد .


برخورد با مشتریان :

هنگام طراحی اگر طراح خودخواهانه عمل کند و بدون در نظر گرفتن موارد مورد نیاز کاربران و مشتریان به طراحی بپردازد در پایان طراحی با چالشی بزرگ مواجه می شود چرا که نیازهای کاربران در این طرح در نظر گرفته نشده است و فقط زمان و هزینه تلف شده است و این امر یکی از عوامل چالش برانگیز در طراحی است .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (180)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1948


  • چالش های عمومی در هنگام طراحی UI در سایت