Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
14

نکات UX برای طراحی مجدد سایت

نکات UX برای طراحی مجدد سایت

با روز افزون شدن تکنولوژی و روش های نوینی که هر روز به روز می شود نیاز به طراحی مجدد سایت برای با تکنولوژی های روز برای رقابت با رقیبان احساس می شود یکی از مواردی که هنگام طراحی مجدد سایت نباید آن را فراموش کرد طراحی تجربه کاربری UX در سایت می باشد . ما در این مقاله قصد داریم نکات UX در طراحی مجدد را شرح دهیم .


صرف زمان برای درک کاربر :

تجسم زیباشناسی سایت بسیار مهم می باشد ولی اینکه صرفا از یک طرح زیبا در طراحی سایت استقبال شود بسیار اشتباه می باشد توجه کنید که سایت برای کسب و کار شرکت طراحی می شود نه برای زیبای که یک شخص آن را بپسندد . در واقع طراحی مجدد شما باید نرخ تبدیل (conversion rates) را در افزایش دهد و باعث کسب رونق بیشتر محصولات و خدمات شرکت شود . همچنین ایجاد شخصیت های بازاریابی مبتنی بر داده ها ، پیدا کردن آنچه سایت های رقیب با مشتریان خود درگیر هستند و یافتن راخ حل این مشکلات نیز باید در فرآیند طراحی مجدد سایت مورد توجه قرار گیرد .


تعریف هدف :

هنگام طراحی مجدد سایت سعی شود اهداف بار دیگر مرور شود همچنین اهداف قابل دستیابی را مشخص کنید که قابل اندازه گیری باشند . اغلب شرکت های که به طراحی مجدد سایت دست می زنند این انتظار را دارند که تا چند سال دیگر این طراحی مجدد برای اهدف شرکت قابل قبول باشد بنابراین اهداف میان مدت و بلند مدت شرکت نیز باید مورد توجه این طراحی قرار گیرد . همچنین اولویت بندی اهداف سایت را  امتحان شود برای اکثر شرکت ها یک هدف اصلی سایت این است که به عنوان یک مخزن اطلاعات برای بازار و یا طبقه بندی  ارتقا خدمات شرکت به کار رود .


عملکرد عمومی را نادیده نگیرید :

در هنگام طراحی مجدد سایت به جای نگاه به زیبای و شکل ظاهری سایت ، ابتدا به عملکرد سایت و نیازهای که مشتریان به عنوان مشکل مطرح می کند باید پرداخته شود . ابتدا موارد جمع آوری شده تجریه و تحلیل شده و راه حل های برای عملکرد نادرست سایت که باعث ایجاد اشکال و نارضایتی مشتریان و کاربران آنلاین می باشد مورد بررسی قرار گیرد و سپس زیباشناسی بصری در طراحی مجدد سایت مورد بازبینی قرار گیرد . توجه به این نکته ضروری است که نباید زیباشناسی بصری باعث مختل شدن و یا از کار افتادن عملکرد سایت و تعامل درست سایت با مشتریان شود .

وقت زیادی بر روی طراحی صفحه اصلی قرار بدهید:

صفحه اصلی اولین صفحه ای است که یک کاربر در هنگام نمایش سایت آن را می بیند و این صفحه است که باعث موفقیت و یا عدم موفقیت جذب کاربر خواهد شد . در حالی که این نکته را توجه باید داشت که نیاید همه چیز را در صفحه اصلی قرار داد باید دانست که اهداف اصلی شرکت و برجسته کردن نام تجاری از اولویت های طراحی در صفحه اصلی سایت می باشد . برخی از طراحان سایت بای یک تصویر اطلاعات در صفحه اصلی اهداف و نام تجاری سایت را در صفحه اصلی برجسته می کنند و برخی دیگر به سمت طراحی اسکرول بلند حرکت می کنند . البته طراح باید بدانید هر نوع طراحی نیاز دارند تا تعیین زبان مورد نظر ، CTA ها در بالای صفحه اصلی باشد تا همه کاربران آن را مشاهده نمایند.


 تنظیمات سئو برای بهبود سایت در موتورهای جستجو (SEO)

سئو امروزه برای کسب و کار سایت ها بسیار مهم می باشد چرا که باعث می شود تعداد بازدیدکنندگان و در نتیجه تعداد مشتریان یک سایت به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند . باید تیمی همیشگی برای بهبود سایت برای متورهای جستجو بخصوص گوگل ، بررسی الگوریتم های جدید گوگل و مطابقت دادن آن با ساختار سایت و سایتی که می خواهند دوباره آن را طراحی کنند وجود داشته باشند . به این ترتیب باید همیشه یک تعاملی بین تیم سئو کار و طراحان وجود داشته باشد گرچه لازم به ذکر است نباید بیش از حد در این موقله تامل شود چرا که ساختار الگوریتمی گوگل روز به روز در حال تغییر است و این محتوا غنی و نوع طراحی UX می باشد که خود باعث افزایش بهینه شدن سایت برای موتورهای جستجو می گردد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (165)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1952


  • نکات UX برای طراحی مجدد سایت