Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
15

چگونگی طراحی سایت با تاثیر از احساسات

چگونگی طراحی سایت با تاثیر از احساسات

ما انسان های سعی می کنیم خودمان را متقاعد کنیم که هسته عقلانی هستیم که براساس منطق انتخاب می کنیم . ولی  در واقع انسان ها بیشتر احساساتی و عاطفی هستند و تصمیمات بیشتر انسان ها  بر روی احساسات می باشد تا عقلانیت آن ها . طراح سایت باید احساساتی که یک سایت به کاربران  می دهد را کشف و تجزیه و تحلیل نماید ، همچنین هنگام طراحی سایت طراح باید احساسات انسان را در نظر بگیرد .  دونالد نورمن در کتاب "طراحی احساسی" اشیای که دارای زیبای بصری می باشند بهتر درک می کنند . احساسات می تواند هم به صورت منفی و یا مثبت باشند و در کابر به عنوان پاسخ به عناصر طراحی خاص مورد استفاده قرار گیرد . واکنش این عناصر بستگی به جنسیت کاربر متفاوت و  همچنین تحت تاثیر فرهنگ قرار می گیرد .  


به عنوان مثال کاربران خانم اگر از زیبای و فرمت سایت لذت نبرند نسبت به آقایان اشتیاق کمتری برای بازگشت به آن سایت خواهند داشت . قبل از شروع به دنبال مشتریان بالقوه شما نیاز به یک مفهوم برای طراحی سایت خود دارید . طراح سایت باید بداند درخواست و هدف مشتری چیست ؟ طراح باید یک نقشه از عملکرد و رفتار سایت را درست کند در ابتدا بسیار سخت و با اشکالاتی این نقشه طراحی خواهد شد که به مرور زمان کامل می شود . همچنین در طراحی مفهوم یک سایت باید تعدادی از عوامل را در نظر بگیرید :

·         پیامی که می خواهید ارتباط برقرار کنید

·         تصویر شرکت شما

·         ویژگی های طراحی که پیام را به مشتریان بالقوه خود برساند

·         چه ویژگی های طراحی به پیام صدمه می زند

پیام سایت

شروع با یک پیام فرآیند را بی نهایت ساده تر می کند ، محتوا که بر احساسات پیام تاکید می کند به سایت در انتقال پیام کمک می کند . در به کار گیری محتوای متناقض باید با دقت عمل شود همچنین اگر جایی برای عمق بحث پیام وجود دارد باید مورد توجه قرار گیرد . طنز یکی از قسمت های مهم در یک محتوا است حتی اگر نوشته شما بسیار علمی و ادبی باشد می تواند دور نمای از طنز نیز در محتوای شما وجود داشته باشد تمامی آمارها نشان می دهد محتوا حتی با دورنمایی از طنز در بخش های کوچک یک متن باعث جذابیت آن متن توسط مخاطبان شده است . بنابراین توجه داشت که پیام بیش از کلمات ساده و عناصر اصلی می باشد ، پیام و احساسات مرتبط با آن باید تصویر شرکت شما را به نمایش در آورد . تصاویر ومتن ها به کار رفته در سایت باید منطبق با پیام که همان اهداف شرکت می باشد طراحی و تولید شود . همچنین همه چیز باید در سایت دارای هدفی مشخص باشد اگر هر صفحه و یا المان طراحی شده در سایت هدف خاصی نداشته باشد کاربر هنگام مواجه شدن با آن سردرگم شده و نمی دانند چه کاری باید انجام دهند . ثبات بخش بزرگی از ارسال یک پیام واضح است این بدان معنا است که تمامی عناصر یک صفحه با هم هماهنگ و با پیام اصلی سایت منطبق می باشد .  انطباق باید در همه رسانه ها دنبال شود در شبکه های اجتماعی شرکت ، در پیام های ایمل از طرف شرکت ، در آرم شرکت و... تا  در ذهن و احساسات بیننده تاثیر بگذارد.

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (261)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1958


  • چگونگی طراحی سایت با تاثیر از احساسات