Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
15

روش های برای بهبود جذابیت یک سایت توسط کاربر

روش های برای بهبود جذابیت یک سایت توسط کاربر

در بسیاری از سایت ها روش های برای بهبود و جذابیت یک سایت برای جلب توجه کاربران وجود دارد ولی این روش ها آنگونه که باید باعث حذب مخاطب نشده است ما در این مقاله قصد داریم روش های تاثیر گذار جهت جذب کاربران را شرح دهیم .

منابع مناسب برای بازدیدکنندگان سایت را هدف قرار دهید

هر سایت باید بداند هر کاربر با استفاده از چه منبعی وارد سایت شده است و نوع اطلاعاتی که در سایت می گردد چیست . منابع مورد نظر کاربر را تجریه و تحلیل کند و سعی کند مطالب را منطبق با منابع که بیشتر کاربران با آن ها به سایت مراجعه می کند ایجاد نماید و آن را با اهداف خود همراه سازد .


اجازه دهید اطلاعات راه را نشان دهد

چندین راه برای بدست آوردن دیتا ها  محتوای مورد علاقه کاربران وجود دارد ابزاری مانند گوگل آنالیز یکی از مهمترین آنها می باشد. داده های بدست آمده بسیار مهم می باشند تا مدیر سایت متوجه شود آیا سایت با موفقیت بازدید کنندگان خود را حفظ می کند و یا زود آن را از دست می دهد . معمولا از لینک های داده شده در سایت ها و شبکه های اجتماعی 40 تا 50 درصد آن باعث ترافیک سایت می شوند که مدیر سایت باید برای آنها برنامه ای جهت جذب آنها داشته باشد . یکی دیگر از بخش های مهم تجریه و تحلیل اطلاعات رفتار کاربر می باشد ، باید دانست آیا کاربر فقط برای جست و جو و کسب اطلاعات وارد سایت شده است یا در حال خرید محصولات و خدمات سایت بوده است . معمولا کابران 35 ثانیه در یک سایت می مانند و بعد از آن تصمیم به ماندن و یا رفتن از سایت می کنند .

ایجاد تجارب جذاب برای بازدیدکنندگان

تجارب جذاب یک اصطلاح عام در جذب مخاطبان شده است اما تجارب جذاب چیست و چگونه به دست می آید؟ واقعیت امر این است که هر چیزی که باعث شود مخاطب در سایت بماند و اهداف سایت و یا شرکت را انجام دهد برای اینکه بفهمیم چگونه باید آن را انجام دهیم کافی است به تجارب جذاب سایت های محبوب مانند آمازون ، علی بابا و... مراجعه کنیم و از ایده های آنها و ترکیب کردن آن ها با ایده خود یک تجربه جذاب را برای مشتری و بازدیدکننده سایت ایجاد نماییم .


اگر می خواهیم بفهمیم آیا درست عمل کرده ایم سه سوال کلیدی را از خود بپرسید :

·         آیا بیش از آنچه آنها فکر می کردند پیشنهاد دادیم؟

·         آیا چیز جذاب و شگفت آوری را پیشنهاد دادیم؟

·         آیا مسیر درستی را پیموده ایم؟

بررسی کنید که چگونه یک تسهیلات Auto Service یک تجربه شگفت انگیز در سایت خود ایجاد می کند .

تجربه را فراتر از وب سایت خود قرار دهید

فقط در وب سایت خود دنبال خلاقیت نباشید شاید یکی از خلاقیت های که قبلا خارج از وب سایت ایجاد شد پاسخ اتوماتیک میل شرکت در زمانی که کاربر ایمیلی را به اکانت شرکت می فرستاد صورت گرفت ، این پاسخ اتوماتیک باعث می شود کاربر حس پاسخگوی سایت را احساس نماید و نوعی حس تعامل مثبت را با آن برقرار نماید . بنابراین سعی شود علاوه بر موارد ذکر شده تجارب و ایده های درست و صحیح را در خارج از سایت و در ایمیل ، شبکه های اجتماعی و... ایجاد نمایید.


تقویم بازدید را تماشا کن

بسیار مهم است که زمان مشخصی از روز، روزهای خاص هفته ، تعطیلات خاص ، ماه های خاص سال و غیره تعامل کاربر را تعیین نمایید . این باعث می شود عامل ترافیک سایت را متوجه شوید شاید این ترافیک بخاطر پیشنهاد ویژه و یا یک روز بخصوص بوده است . همچنین چه محصولات و خدماتی در آن روز و یا دوره خاص بیشتر مورد توجه قرار گرفته است تمام این موارد را می توانید در گوگل آنالیز مشاهده و تحلیل نمایید .

 

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (262)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1959


  • روش های برای بهبود جذابیت یک سایت توسط کاربر