Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
17

چند ابزار موفق برای تست سایت

چند ابزار موفق برای تست سایت

امروزه قبل از راه اندازی یک سایت و نمایش آن به کاربران آنلاین باید تست های برای قابلیت عملکرد بخش های مختلف آن انجام شود ، این تست ها از آن جهت مهم است که یک خطا می تواند در ابتدای کار ذهن مخاطب را در گیر کرده و اعتماد آن را به سایت از دست بدهد . ما در این مقاله سعی می کنید چند ابزار که برای تست قابلیت های عملکرد سایت مهم و مفید می باشد را توضیح دهیم .


تعریف اهداف تست و ایجاد پروژه

چرا باید یک آزمون قابلیت عملکرد استفاده را انجام دهید؟ شما چه می خواهید ؟ آیا بخش خاصی از سایت وجود دارد که نیاز به بررسی موشکافانه وجود داشته باشد ؟ کدام عملکردها باید مورد تست در بخش های مختلف سایت انجام شود؟ هنگامی که شما اهداف آزمون را می دانید ، به برنامه ای از آنچه که می خواهید برای پیاده سازی نیاز دارید . چه تیم های درگیر خواهند شد ، همچنین باید بدانید چه جنبه های از سایت باید پیش از آزمایش مورد بررسی قرار گیرد . ابزاری که در این بخش معرفی می کنیم چند منظوره و رایگان می باشد شما می توانید از سایت Bitrix24.com برای موارد ذکر شده در بالا در نظر بگیرید . این سایت به شما کمک می کند تا کل تیم شما در فرآیند برنامه آزمایشی دخیل باشند . ایجاد گام به گام نمودار گانت برای فرآیند تست ، اشتراک گذاشتن دیتا ها در یک تیم ،ایجاد یک چک لیست برای کارهای انجام شده و کارهای که نیاز به انجام می باشد ، واگذاری مسئولیت ها به اعضای تیم و... از عواملی است که می توان درباره قابلیت های این سایت گفته شود .


ایجاد یک نمونه آزمایشی و Wireframe

اکنون که شما اهداف تست خود را محدود کرده اید و راه را برای رسیدن به آن اهداف محدود کرده اید ، باید یک نمونه یا فریم برای سایت ایجاد کنید  تا کاربران بتوانند آن را آزمایش کنند . ابزار Justinmind ساده ، بسیار انعطاف پذیر و رایگان برای ایجاد Wireframe می باشد که هر طراح سایت می تواند برای ساخت نمونه غنی با استفاده از ابزارهای که به آن داده می شود و با Drag&Drown قابل پیاده سازی است نمونه مورد نظر خود را ایجاد نماید همچنین این نمونه برخلاف بسیاری از نمونه های اولیه قابلیت کلیک را برای کاربران محیا می سازد که باعث شباهت زیادی مانند نمونه اصلی گردد.


تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (212)
کد خبر: 1968


  • چند ابزار موفق برای تست سایت