Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
17

روش های برای داشتن یک طراحی سایت خوب

روش های برای داشتن یک طراحی سایت خوب

مفهوم طراحی سایت خوب موضوعی است که به عنوان مفهوم بهترین مدل اقتصادی مورد بحث قرار می گیرد ، نظرات مختلفی وجود دارد که بسیار متفاوت می باشد . در واقع یک طراحی سایت خوب یکی از ریشه های جذب مخاطبان و خرید محصولات و خدمات شرکت می باشد ما در این مقاله قصد داریم برخی جنبه های مهم یک سایت موفق را شرح دهیم .


تصویر محصولات و برند شرکت

بزرگترین مشخصه طراحی و طرح بندی سایت ، محصولات و تصویر برند شرکت می باشد که در ذهن مشتریان ایجاد می شود . طرح بندی سایت بر اساس اینکه آیا سایت دارای تراکنش مالی می باشد یا فقط به اطلاع رسانی از اهداف ، محصولات و خدمات شرکت می پردازند بستگی دارد . یکی از این راه ها برای ایجاد آن استفاده از انواع صفحات فرود و پلتفرم های برای آن مانند Unbounce ، Wishpond و... می باشد که باعث برجسته شدن نام تجاری و تصاویر صفحه سایت می شود . ما در این مقاله از دو برند Burberry و Ernst & Young که توانسته اند به درستی در این زمینه عمل نمایند توضیح می دهیم.


. Burberry یک برند تجاری لوکس است و برای بازدید کنندگان واضح است که نمی توانند از طریق اینترنتا آن را تست نمایند ولی تماشای سایت این شرکت با رنگ های تیره و طراحی بی نظیر نشان دهنده انتخاب درست برای رنگ های انتخاب شده در این برند تجاری می باشد از سوی دیگر وب سایت Ernst & Young محصول خاصی در آن به صورت ملموس وجو ندارد اهداف بیشتر سایت بر روی فعالیت PR متمرکز شده است .در این سایت اخبار و دیدگاههای مختلف از کاربران مورد بررسی قرار گرفته اند و بازدیدکنندگان می توانند با خدمات مشاوره این شرکت آشنا شوند . این نوع طراحی سایت با استفاده از جذب CXO مخاطبان خود را به سمت شرکت می کشانند .


قابلیت جستجو

یک سایت در واقع یک آدرس برند در اینترنت می باشد، هنگامی که یک کاربر در خانه است نمی خواهید آنها را به آلیس در سرزمین عجایب ببرید . سرگردان و برای پیدا کردن موارد مورد نیاز خود دچار مشکل شوند بنابراین نیاز به یک ابزار مناسب برای پیدان کردن اطلاعات مورد نظر سایت در آن داریم .


قابلیت جستجو به شیوه های مختلف در یک طراحی سایت ایجاد می شود ، معماری سایت باید شفاف باشد و بخش ها و زیر بخش های آن باید به درستی قابل مشاهده باشد همچنین باید اصطلاح صحیحی در هر یک از بخش ها سایت به کار گرفته تا به درستی در هنگام جستجو نمایش داده شود . آدرس صفحات سایت (URL) و عناوین صفحات و توضیحات هر صفحه باید درست و منطبق با محتوای سایت باشد در ناوبری بین صفحات سایت نیز باید دقت زیادی هنگام طراحی انجام شود . همچنین ابزار حستجو باید به درستی و واضح در سایت دیده شود و کاربران بتوانند در تمامی صفحات آن را به آسانی مورد استفاده قرار دهند .  


نیازهای مشتری

اگر یک کسب و کار به بازار هدفش گوش ندهد برای مدت طولانی در کسب و کار باقی نمی ماند . گوشی دادن به نیازهای مشتری با طراحی سایت آغاز می شود که فروش محصولات و خدمات شرکت را آغاز می کند . کشف نیازهای مشتری ، اهداف آنها برای مشاهده المان های مختلف سایت و... را باید به درستی درک و در زمان طراحی سایت مورد توجه قرار گرفته شود . سایت Basecamp یک نمونه از سایت های ساده و در عین حال پر کاربرد برای مخاطبانش می باشد . مشتریان معمولی این سایت با این سایت آشنا هستند و نیاز به اطلاعات زیاد در صفحه اول برای متقاعد کردن آنها وجود ندارد آنها فقط نیاز به المان های درست و صحیح برای رساندن مشتریان به مقصد مورد نظر خود می باشند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (150)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1971


  • روش های برای داشتن یک طراحی سایت خوب