Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
17

ترکیب محتوا و طراحی و تاثیر آن در قابلیت استفاده سایت

ترکیب محتوا و طراحی و تاثیر آن در قابلیت استفاده سایت

بسیاری از متخصصان ترکیب محتوا و طراحی را عامل اساسی برای موفقیت یک سایت و کسب در آمد از آن می دانند . هماهنگی بین طراحان سایت و اشخاصی که برای درج محتوای غنی تلاش می کنند کار بسیار دشواری می باشد علت آن است که طراحان به طراحی و زیبای که خود می پسندند و یا پس از تجزیه و تحلیل مورد نظر خود در می یابند که طراحی صورت گرفته مناسب سایت است عمل می کنند در حالی که اشخاصی که درگیر محتوا هستند این اعتقاد را دارند که بیشتر کاربران زمانی به سایت یک شرکت و یا شخص مراجعه می کنند که اطلاعات غنی در آن وجود داشته باشد . ما در این مقاله به بررسی دوقسمت مهم در هر دو جهت مورد نظر پرداخته ایم.


رنگ

رنگ نقش بسیار زیادی را برای ایجاد یک طراحی سایت زیبا که نام تجاری در آن برجسته شده است ایفا می کند . هنگام استفاده از رنگ باید بسیار دقت شود که رنگ های انتخابی با برند تجاری شرکت همخوانی کامل داشته باشد همچنین متن و یا تصاویر و المان های دیگر هنگام انتخاب رنگ نباید باعث ایجاد سردرگمی در سایت کند . در یک دنیای واقعی طراحان از رنگ های سفید به عنوان روشنایی و رنگ سیاه به عنوان تاریکی استفاده می کند . بهترین رنگ برای خوانایی مطالب زمانی است که پس زمینه دارای روشنایی و خود متن دارای رنگ تاریک باشد تا متن به خوبی در سایت دیده شود .


جذابیت لینک

لینک ها یکی از عوامل مهم در رسیدن کاربران به اهداف خود در سایت می باشند همچنین بخش بزرگی از اهداف سایت نیز از طریق لینک ها انجام می شود . نویسندگان سایت ها می خواهند در سایت اطلاعات زیادی را به عنوان لینک در اختیار کاربران قرار دهند اما قطعا چنین روشی در سایت مطلوب نمی باشد برای همین باید بین طراح و نویسنده سایت یک تعامل برای هدایت سایت به اهداف شرکت وجود داشته باشد.


برخی توصیه ها برای ایجاد لینک به صورت زیر می باشد :

·         اطمینان حاصل کنید خوانندگان و بازدیدکنندگان فرق بین متن و لینک را در یک مقاله و یا مطلب در سایت به خوبی می دانند بنابراین سعی کنید از یک رنگ متفاوت در لینک برای خود استفاده نمایید .

·         برای جلوگیری از پیام خطا هنگامی که مسیر لینک تغییر پدیا می کند سعی کنید صفحات زیبایی از خطای 410 و یا 301 استفاده نمایید .  

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (132)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1972


  • ترکیب محتوا و طراحی و تاثیر آن در قابلیت استفاده سایت