Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
18

نکات مهم هنگام استخدام طراح UX

نکات مهم هنگام استخدام طراح UX

همان طوری که اهمیت طراحی UX هر روز اضافه می شود شرکت های بزرگ در صدد آن هستند که متخصصان UX بیشتری را استخدام نمایند و آمارها نشان می دهد یکی از مهم ترین تقاضا ها برای کسب و کار فناوری ، متخصص UX باشند . بنابراین اهمیت استخدام UX کار پیش از پیش در شرکت ها احساس می شود .

اهمیت استخدام طراح مجرب UX

دلایل زیادی برای استخدام متخصصان UX وجود دارد ، شاید از دلایل عمده آن رونق دادن به کسب و کار شرکت با استفاده از طراحی تجربه کاربری در سایت و یا محصولات و خدمات یک شرکت می تواند باشد . اما اکثر شرکت ها دقیقا نمی دانند خصوصیت و ویژگی ها و همچنین روند استخدام یک طراح UX چگونه می باشد ما در این مقاله قصد داریم به بخش مهم فرآیند استخدام متخصصان UX در شرکت را شرح دهیم .


درک درست از تجربه کاربری

اولین چیز قبل از استخدام این است که باید درک درستی از تجربه کاربری داشته باشیم تا بتوانیم متخصصان در این زمینه را بشناسیم .  یک شرکت نیاز به توجه دقیق به تجربه کاربری دارد و درک درستی از نیازهای مشتری در هنگام بازدید از سایت و محصولات و خدمات درون آن داشته باشد تا بتواند هنگام مصاحبه سناریو های که می خواهد مطرح نماید و پاسخی که از متخصصان UX دریافت می کند را درک نمایند و تشخیص دهند آیا درک درستی از مسئله توسط متخصص UX انجام شده است . همچنین این مورد را باید شرکت ها بدانند که هر یک از متخصصان UX در یک زمینه تجربه کار دارند و باید بدانند آیا این تجربه کار همسو با کار شرکت می باشد .


مشکل منحصر به فرد شرکت و یا سایت را به درستی بشناسید

دلیل اینکه شرکت قصد استخدام متخصص UX کار را دارد این است که مشکلات به وجود آمده را که تاثیر منفی بر تجربه کاربر می گذارد حل نماید . بنابراین باید قبل از مصاحبه با متخصصین در این زمینه ، مشکلات مورد نظر که باعث تاثیر منفی بر روی کاربران ایجاد می کنند را بشناسید . طراحی تجربه کاربری در طیف وسیعی و گسترده ای وجود دارد به ایم معنی کع بسیاری مهم است که یک شرکت کاملا از آنچه که نیاز دارد آگاه بشد . به عنوان مثال اگر مسئله شما مربوط به سایت شما می باشد و مطمئن هستید و فکر می کنید سایت شما منسوخ شده است و مشتریان به علت سایت شما به محصولات  شما اطمینان ندارند باید متخصصی در زمینه تجربه کاربری سایت را استخدام نمایید که بتواند جلوه های بصری زیبا و سادگی در استفاده از المان های سایت را برای شرکت فراهم آورد .

فرآیند کار را بدانید

حقیقت این است که هر استراتژی و مدل که اجرا خواهد شد توسط افراد با شخصیت های منحصر به فرد و مجموعه ای از مهارت ها انجام می شود و مهم این است که توانمندی های کارکنان شرکت را بدانید و درک درستی از آنها داشته باشید تا بتوانید همه آنها را در یک فرآیند درست کاری که باعث افزایش توامندی تجربه کاربری شرکت می شود به کار ببرید . یکی از مهم ترین موفقیت ها در استخدام متخصص UX این است که شرکت باید بداند این متخصص یا متخصصان دقیقا در کجای فرآیند کار شرکت باید قرار گیرند .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (225)
کد خبر: 1980


  • نکات مهم هنگام استخدام طراح UX