Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
21

المان ها و ابزارهای مفید در ایجاد یک تایپوگرافی

المان ها و ابزارهای مفید در ایجاد یک تایپوگرافی

در این مقله قصد داریم شما را با ابزارهای مفید و المان های که برای ساخت یک تایپوگرافی جذاب در سایت نیاز است آشنا نماییم .

فونت عامل اساسی : هنگامی که هر متنی را می نویسید انتخاب فونت یک فاکتور اساسی در آن می باشد . در واقع فونت باید طوری انتخاب شود که متن قابل خواندن باشد و به جذابیت متن بیافزاید . طراح با هزاران فونت روبرو می باشد که براساس نوع متن و تم انتخاب شده در سایت باید آن انتخاب شود گرچه این کار آسان نمی باشد . به طور کلی فونت های فانتزی در عنوان انتخاب می شود حا آنکه فونت های معمولی و طبیعی در فتوشاب بهترین انتخاب هستند .


اندازه فونت مناسب : درست است هنوز از فونت خارج نشده ایم چرا که نقش کلیدی را بازی میکند، پس از انتخاب فونت طراح باید اندازه آن در یک تایپوگرافی سایت را برگزیند . اگر اندازه فونت بزرگ و یا کوچک باشد بر روی چشم و عصب مخاطبان اثر می گذارد به طور کلی بهترین انتخاب برای یک فونت بین 12 تا 16 پیکسل می باشد . علاوه بر این طراحان هنگام انتخاب اندازه فونت نباید نمایش آن در موبایل و تبلت را نیز نادیده بگیرند چرا که استفاده از این دیوایس ها هر روز افزایش پیدا می کند.


افزایش فضای بصری بر فضای پیشرو : در صفحات سایت اندازه گیری ایده آل از فضای پیشرو ، روشنایی متن را افزایش می دهد . این فضا بستگی به متن ، اندازه ، فاصله خطوط و اندازه فضای مورد استفاده دارد . هرچه بهتر و دقیق تر این اندازه گیری انجام شود می توان تایپوگرافی بهتر و جذاب تری در سایت ایجاد نمود .

کلمات : برای جذب مخاطب بیشتر در تایپوگرافی لازم است کلمات را با حروف درشت و کریستال بنویسید ولی از  زیر خط دار کردن آن پرهیز کنید تا ذهن مخاطب به سمت لینک نرود چرا که زیر خط دار کردن یک کلمه در سایت به لینک دار بودن آن اشاره می کند. همچنین بزرگ تر کردن کلمات راه خوبی برای برجسته کردن آن می باشد .

استفاده از نمودار : استفاده از نمودار جز قسمت های است که زیبای و جذابیت یک تایپوگرافی را دو چندان می کند با استفاده از آن می توان آمارها یک مطلب را به صورت خلاصه و جذاب به مخاطبان سایت نمایش داد .


استفاده از رنگ درخشان : استفاده از رنگ در پس زمینه و متن یک تایپوگرافی بسیار مهم است چرا که رنگ آن باید علاوه بر برجسته کردن متن به زیبای تایپوگرافی نیز کمک کند . همچنین باید رنگ جز نماد تجاری شرکت و رنگ به کار رفته شده در تم سایت باشد و یا حداقل با آن همخوانی و تطابق داشته باشد .

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (189)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 1997


  • المان ها و ابزارهای مفید در ایجاد یک تایپوگرافی