Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
23

بازنویسی یک سایت چه تاثیری بر حفظ مشتری دارید؟

بازنویسی یک سایت چه تاثیری بر حفظ مشتری دارید؟

جذب مشتری چه به صورت آنلاین وآفلاین و برقرار کردن آن ها با فروشگاه تقریبا هدف اصلی هر کسب و کاری می باشد. در حالی که بسیاری از شرکت های بزرگ میلیون ها دلار خرج تبلیغات و آگهی ها می کنند اطمینان کمتری دارند که یک مشتری بالقوه تبدیل به یک مشتری واقعی شود و یا اینکه یک مشتری جز مشتریان وفادار تبدیل شود. همچنین بر اساس آمارهای اخیر بیش از 63 درصد آگهی ها که شرکت تبلیغ می کند برای تبدیل کردن یک مشتری به یک مشتری دائم یا وفادار متمرکز شده اند . اما چرا مشتری وفادار از مشتری جدید مهم تر می باشد ؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده به نظر می رسد علت این است که نگه داشتن یک مشتری ارزاتر از جذب یک مشتری جدید برای شرکت هزینه به همراه دارد . اما این هزینه تقریبا چه مقدار می باشد ؟ براساس مطالعه یک گروه بازاریابی در بوستون هزینه نگه داری یک مشتری 7 دلار می باشد در حالی که هزینه جذب یک مشتری جدید 34 دلار است . البته نگه داری یک مشتری را می توان به صورت اساسی به صورت زیر محاسبه کرد:

(کل مشتریان در پایان دوره مشتریان جدیدی که در پایان دوره به دست آمده ) / (شماره مشتریان در ابتدای دوره)*100

یک شرکت می تواند دوره زمانی را براساس چرخه فروش خود محاسبه نماید . برخی از معیارهای کلیدی که شما به صورت آنلاین ردیابی کنید تا میزان نگهداری سایت خود را تست کنید :

·         تعداد بازدیدکنندگان

·         درصد بازدیدکنندگان به کل بازدیدها

·         زمان بازدید از سایت

·         تعداد بازدید از یک صفحه سایت

·         نرخ تبدیل بازدید کنندگانی که برگشته اند

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید احساس وفاداری مشتریان به شرکت را افزایش دهید . یکی از این راه ها برقرار تماس ها با مشتریان از طریق شبکه های اجتماعی می باشد چرا که بسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی احساس راحتی بیشتری با افراد و شرکت ها برقرار می کنند اما مهمتر از همه برای باقی نگه داشتن یک مشتری ایجاد بازبینی در طراحی سایت شرکت است .


بازبینی در UX سایت

برای اطمینان از اینکه مشتریان به مشتریان وفادار تبدیل شوند باقی نگه داشتن کیفیت محصول و خدمات نقش زیادی در این هدف ایفا می کند.  همچنین ایجاد یک تجربه کاربری مناسب در سایت که کیفیت محصولات و خدمات شرکت را به صورت کامل و زیبا نمایش دهد بسیار موثر می باشد . اینکه کاربران بتوانند به راحتی با سایت ارتباط برقرار کنند و همچنین تکنولوژی های بصری بیشتری که امروزه در سایت ها ایجاد شده است در سایت شرکت ببینند که باعث می شود حس زنده ماندن سایت ازدیدگاه مشتری را می دهد بسیار مهم است .


ایجاد ترافیک های زنده در سایت

ایجاد راهکارهای مفید برای بیشتر شدن ترافیک سایت و همچنین ایجاد کمپین های آنلاین برای برجسته کردن برند شرکت و استفاده از بازاریابی اینترنتی که مهم ترین آن سئو کردن سایت و بهینه سازی آن در موتورهای جستجو می باشند به ترافیک سایت و اعتماد مشتری به سایت منجر می شود.

استفاده از ورودی های مختلف برای ثبت نام

در بسیار از مقاله ها در این باره توضیجاتی داده شده است اما به دلیل اینکه بسیاری از مشتریان یکی از دلایل اصلی برای رها کردن یک خرید را ثبت نام طولانی آن می دانند این مورد باز مورد اهمیت قرار می گیرد . در سایت های قدیمی همچنان ثبت نام به صورت سنتی با فرهای زیاد می باشد اما باید دانست امروزه در طراحی سایت ها این نکته بسیار حائز اهمیت است  که باید دو نوع شیوه برای ثبت نام در سایت ها انجام شود شیوه سنتی قدیم البته با تعداد فیلد های کم و فقط فیلدهای مورد نیاز و شیوه ثبت نام با استفاده از ایمیل های مانند گوگل ، یاهو و یا شبکه های اجتماعی که برای کاربران بسیار راحت و بی دردسر می باشد .

مشتری خود را به وسیله سایت درک کنید

اینکه بتوانید مشتریان خود را بیشتر از پیش علاقه مند به محصولات و خدمات  خود نمایید به تجزیه و تحلیل داده ها سایت از مشتریان بر می گرد با استفاده از تجزیه و تحلیل درست داده های سایت مدیر سایت و یا طراح متوجه می شود هر کدام از مشتریان به چه محصولات و خدماتی علاقه مند هستند و براساس نوع علاقه آنها می توان محصولات و خدمات جدیدی به آنها نشان داد همچنین ارتباط سایت با شبکه های اجتماعی این خاصیت را دارد که بتوان متوجه شد چه محصول و خدماتی در سایت برای کاربران بسیار مهم و یا مورد علاقه آن ها می باشد و از آن به نفع سایت خود استفاده نمود.


ایجاد یک وبلاگ غنی

در طراحی سایت جدید یک شرکت باید این نکته را توجه داشت که فقط داشتن یک طرح جذاب نمی تواند مشتریان را راضی نگه دارد بلکه داشتن یک محتوای غنی که بتواند با مشتریان ارتباط خوبی برقرار نماید عامل اعتماد مشتری به سایت می باشد یکی از این نوع محتوا ها که بهتر با کاربران ارتباط برقرار می کند وبلاگ سایت می باشد که هر چه غنی تر و با محتوای تازه و مفید باشد اعتماد مشتری را به سایت زیاد تر می نماید .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (142)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2008


  • بازنویسی یک سایت چه تاثیری بر حفظ مشتری دارید؟