Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
23

مزایای ROI نرخ بازگشت سرمایه در قابلیت استفاده

مزایای ROI نرخ بازگشت سرمایه در قابلیت استفاده

همه ما می دانیم سرمایه گذاری در قابلیت استفاده برای ایجاد یک تجربه ساده  برای مشتری امری ضروری می باشد . اما برخی ممکن است این را به اندازه کافی برای توجیه هزینه های مرتبط با طراحی قابلیت استفاده در نظر نگیرند با این حال مزایای دیگری نیز وجود دارد که بازدهی سرمایه گذاری (ROI) در قابلیت استفاده را به خوبی توجیه می کند . ما قصد داریم در این مقاله به برخی از این موارد بپردازیم .


کاهش هزینه توسعه

برنامه ریزی و توسعه شروع یک طراحی سایت و یا محصول می تواند باعث کاهش زمان و در نتیجه هزینه در فرآیند طراحی و تولید سایت شود . یک مطالعه صورت گرفته نشان می دهد تصمیم گیری های کلیدی در شروع فرآیند طراحی می تواند 90 درصد هزینه و زمان طراحی را تحت تاثیر قرار داده و به کاهش آنها بی انجامد . این یک نمونه عالی از سرمایه گذاری کوچک در مرحله اولیه که می تواند تاثیری مفید و مثبت در مرحله نهایی را ایجاد نماید . این هزینه بسیار کمتر از هزینه ای است که ممکن است در زمان اتمام کار طراحی نیاز باشد دوباره مورد طراحی قرار گرفته شود . بنابراین توجیه سرمایه گذاری و نرخ سرمایه گذاری در این مورد کاملا احساس می شود همچنین اگر به صورت درست سرمایه گذاری اولیه صورت گیرد هنگام توسعه سایت و یا محصول نیز کمترین هزینه ایجاد خواهد شد .


کاهش هزینه پشتیبانی

یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در قابلیت استفاده کاهش هزینه پشتیبانی می باشد . به عبارت ساده تر یک سایت که دارای قابلیت استفاده بهتر می باشد کاربران سایت مشکلات کمتری با آن خواهند داشت که در نتیجه به پشتیبانی کمتری از سایت می انجامد و هزینه پشتیبانی را کم می کند . یکی از راه های کاهش هزینه پشتیبانی سایت ارائه راهنمای آنلاین به کاربران سایت می باشد . یک مطالعه توسط متخصص پرسمن نشان می دهد 80 درصد هزینه یک سایت در طول عمر خود شامل تعمیر و نگهداری آن می باشد . این مطالعه نشان می دهد اغلب این نوع تعمیرات و یا طراحی مجدد بخاطر نداشتن درک درست از نیازمندی های اولیه کاربران هنگام طرح اولیه می باشد . سرمایه گذاری در قابلیت استفاده کمک می کند که این نوع مسائل در ابتدای طراحی دیده شود تا مشکلات آن در همان فرآیند اول طراحی برطرف گردد.


افزایش فروش

این فاکتور شاید در وهله اول به چشم نیاید ولی وقتی مشتریان و کاربران آنلاین از یک موضوع و یا ایراد سایت ناراضی باشند باعث تاثیر بر روی اعتماد آن ها به سایت و در نتیجه کاهش فروش سایت می شود بنابراین افزایش فروش تاثیر مستقیم بر روی سرمایه گذاری در قابایت استفاده از سایت خواهد داشت . همچنین یک مطالعه توسط Creative Good نشان می دهد سرمایه گذاری در قابلیت استفاده در سایت هنگام طراحی و ایجاد یک طراحی مفید با استفاده از این سرمایه گذاری 40 درصد بر روی فروش سایت تاثیر مستقیم می گذارد .  

 

 

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (128)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2011


  • مزایای ROI نرخ بازگشت سرمایه در قابلیت استفاده