Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
24

مراحلی که باید به درستی در سایت دیده شود

مراحلی که باید به درستی در سایت دیده شود

قبل از اینکه موتور جستجو گری با نام گوگل به دنیای اینترنت معرفی شود ، موتورهای جستجو گر دیگری نیز وجود داشتند سوال اینجا مطرح می شود با چه فاکتورهای گوگل توانست رقیبان خود را کنار بگذارد به به عنوان یک موتور جستجوگر که هیچ کس نمی تواند با رقابت کند مطرح شود. تفاوت فقط ایجاد یک سایت خوب که خوب کار می کند نیست بلکه ارزش افزوده برای استفاده عالی با کاربران را فراهم می آورد عامل اصلی برجسته بودن یک سایت می باشد. هنگامی که طراح و توسعه دهندگان می خواهند یک سایت را توسعه دهند باید بتوانند مشکلات پیش رو هنگامی که کاربر می خواهد از سایت استفاده نمایند را حدس زده و آن را برطرف سازند ما در این مقاله قصد داریم چند روش و فاکتورهای مهم در طراحی سایت با UX را بیان نماییم .


بازدیدکنندگان

تجربه کاربری یک طراح قبل از لایگن کردن یک کاربر به سایت و حتی قبل از لود شدن اولین صفحه سایت صورت می گیرد . جذب کاربر به عنوان اینکه ترافیک سایت بالا رود ارزش چندانی ندارد ، طراح باید بداند هدف کاربران از ورود به صفحات سایت چیست ؟ این باعث می شود نیاز کاربران را بهتر بدانید و اهداف آنها را در سایت برطرف نماید بعضی از این موارد که با دانستن هدف کاربر باید انجام دهید شامل موارد زیر است:

·         در نوشتن محتوا و ویژگی های محصولات و خدمات سایت صادق و شفاف عمل شود

·         تبلیغات وب باید هوشمندانه و بر اساس نیازهای کاربران در سایت دیده شود

·         انطباق بین عنوان لینک و محتوای آن باید کاملا وجود داشته باشد

فعال کردن اعضا

فعال کردن اعضا فقط تایید ایمیل موقع ثبت نام نمی باشد درست است این باعث می شود که مدیر سایت مطمئن شود کاربران واقعا می خواهند عملیاتی در سایت انجام بدهند و فقط یک امتحان ثبت نام در سایت نیست ولی فعال بودن اعضا مانند شبکه های اجتماعی هستند که کاربران به صورت فعال در آن حضور دارند به ایجاد پست های مختلف و نظرات مختلف می پردازند . بنابراین باید در سایت مواردی طراحی شود که کاربر استیاق داشته باشد هر روز یک زمانی را صرف کار با سایت نماید .


کاربران را حفظ کنید

·         اغلب کاربران ثبت نام کننده در سایت که یک فرآیند خرید را در سایت تمام می کنند بعد از گذشت یک دوره کوتاه توسط مدیر سایت و یا طراحانی که فرآیند خرید و کسب و کار آنلاین سایت را در دست دارند فراموش می شوند . در صورتی که طرح درست و یکپارچه برای این کاربران می تواند آنها را ترغیب به خرید دیگر از سایت نماید و همچنین همین کاربران می توانند دوستان خود را ترغیب به خرید از سایت نمایند یک بازاریابی حرفه ای می تواند این هدف را در سایت محقق نماید . همچنین باید در هنگام برقرار کردن تعامل با کاربران به  نکات زیر توجه ویژه داشت :

·         با کاربران سایت به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید و مطمئن شوید دقیقا می دانید چه چیزی آنها می خواهند

·         با کاربرانی که سایت شما را بعد از یک خرید رها کرده اند ارتباط برقرار کنید و دلایل آنها را جویا شوید

·         از طریق تجربه و تحلیل داده های کاربر و نظراتی که می دهند متوجه شوید کدام بخش های سایت دارای مشکل و اهمیت کمتری دارند و کدام یک از صفحا پر بازدید می باشند

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (147)
کد خبر: 2012


  • مراحلی که باید به درستی در سایت دیده شود