Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
25

چگونه می توانید یک صفحه خوش آمدگویی جذاب در سایت ایجاد نماییم

چگونه می توانید یک صفحه خوش آمدگویی جذاب در سایت ایجاد نماییم

یک صفحه خوش آمدگویی در سایت می تواند باعث موفقیت و یا عدم موفقیت آن شود . این اولین چیزی است که کاربر هنگام دیدن سایت مشاهده می کند . ما در این مقاله قصد داریم روش های برای طراحی یک خوش آمدگویی در سایت را شرح دهیم .

تمرکز بر خوانایی

مفهوم قابل خواندن اشاره به چگونگی دسترسی و خواندن سایت از دید بازدیدکنندگان دارد . همان طوری که بارها گفته شد کاربران دوست دارند با سرعت زیاد به اطلاعات مورد نظر خود دست یابند آنها نمی خواهند از میان متن های طولانی به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند . براساس مطالعات صورت گرفته هر کاربر تنها 28 درصد متن یک صفحه را مطالعه می کند یعنی کمتر از یک سوم متن یک صفحه ! . در هنگام بهبود خوانایی وب سایت چندین جنبه مهم وجود دارد .

·         متن باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند به راحتی آن را بخواند

·         بیش از 60 حرف در هر خط نوشته نشود

·         از قالب بندی جذاب استفاده کنید


بهبود زمان بارگذاری صفحات سایت

زمان بارگذاری صفحات خوش آمد گویی نقش مهمی ایفا می کند ، زیرا بازدیدکنندگان به مدت طولانی صبر نخواهند کرد . حتی چند ثانیه دیر لود شدن می توان بر روی ناراضی بودن کاربر اثر منفی گذاشته شود . برطبق آمار دیگر از زمان بارگذاری صفحه 40 درصد کاربران بیش از 3 ثانیه برای بالا آمدن یک صفحه از سایت منتظر نمی مانند . جیسون فرید بنیانگذار یک شرکت طراحی سایت به نام 37Signals توضیح می دهد که بهبود بارگذاری سایت از ایجاد یک ویژگی جدید در سایت بهتر می باشد و رضایت بیشتری را به همراه خواهد داشت . این کار حتی می تواند با استفاده از کاهش حجم تصاویر و ویدئو صفحات سایت صورت گیرد .

مطمئن شوید صفحه خوش آمدگویی با موبایل تطابق کامل دارد

امروزه بیشتر کاربران دوست دارند از موبایل و تبلت برای دیدن صفحات سایت استفاده نمایند بنابراین باید صحه طراحی شده کاملا با موبایل و تبلت همخوانی داشته باشد و المان های آن کاملا واضح و روشن در این دستگاهها دیده شوند .

ایجاد یک نوار جستجو

یکی دیگر از جنبه های مهم برای بهبود صفحه خوش آمدگویی ایجاد یک نوار جستجو درون این صفحه می باشد . این باعث می شود کاربران بتوانند موارد مورد نیاز خود را در این صفحه به راحتی جستجو نمایند . این در واقع یکی از ارزان ترین و ساده ترین تغییراتی است که طراح می تواند برای تغییر صفحه خوش آمدگویی خود انجام دهد اما همین تغییر کوچک می تواند ترافیک سایت را بالا ببرد . یک صفحه خوش آمد گویی یا صفحه اصلی سایت می تواند موارد زیادی دیگر نیز داشته باشد ا زیبای بصری بیشتری به سایت القا نماید ولی این چهار مورد بسیار ضروری و آسان می باشد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (245)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2024


  • چگونه می توانید یک صفحه خوش آمدگویی جذاب در سایت ایجاد نماییم