Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
25

ابزار Attensee یک ردیابی چشم در سایت

ابزار Attensee  یک ردیابی چشم در سایت

توانایی دیدن آنچه را که کاربران می بینند و رفتار آنها نسبت به المان های مختلف سایت می تواند در چگونگی طراحی سایت کمک شایانی نماید . اینکه آیا CTA ها قرار داده شده در صفحات سایت مورد توجه کاربران قرار می گیرد و یا کدام بخش از متن بیشتر خوانده می شود و کدام تصاویر کاربران را بیشتر جذب خود می کنند و روی آن می مانند همه این موارد می تواند به بهتر کردن قالب های طراحی شده در سایت کمک نماید . ردیابی چشم یکی از مواردی است که می تواند تمامی موارد ذکر شده را به خوبی و با اطمینان جمع آوری کرده و به طور گسترده در بهینه سازی نرخ تبدیل یا مطالعات تجربه کاربر استفاده شود هنوز هم یک مطالعه مناسب برای ردیابی چشم در سایت دارای پیچیدگی های بسیاری می باشد که هزینه و زمان زیادی صرف آن می شود و ما می دانیم که تکنولوژی دنبال راهکارهای سریع می باشد برای همین ابزاری به نام Attensee وجود دارد که سرعت انجام تحقیقات را با توانایی ردیابی چشم برای ارائه داده های رفتاری انجام می دهد . اما چگونه؟ شما یک صفحه از وظایف و سوالاتی را برای پاسخ دادن آماده می کنید و این ابزار آن سوالات را به بیش از 10 میلیون نفر در سراسر جهان که واجد شرایط هستند ارسال می کند .


وظیفه پاسخ دهنده این است که تصویر داده شده ( تصویر وب سایت ) را در حالت تاریک با نشانگر ماوس خود کشف کند . از لحاظ علمی ثابت شده است که در مواجهه تصورات تحریف شده (تصاویر مبهم) توجه انسان بیشتر فعال می شود . تصمیم گیری درباره جایی که باید انجام شود براساس اطلاعات محدودی درباره رنگ ها و اشکال اشیاء خاص ساخته می شود. ابزار Attensee اجازه می دهد تا این فرآیندها را ضبط و تجزیه و تحلیل کنید و نقشه گرمایی چشم را مشاهده نمایید.


چندین شرکت در بازاریابی سایت وجود دارند که روش پیش بینی ردیابی چشم را ارائه می کنند . اکثر آنها ادعا دارند که بین 75 تا 90 درصد از اطلاعات آنها با ردیابی چشم واقعی همخوانی خواهد داشت . این داده ها و ادعا ها خیلی امیدوار کننده به نظر می رسد اما ما قادر به یافتن مطالعات قانع کننده درباره این ادعا ها نبوده ایم برای همین ما تصمیم گرفتیم از روش پیش بینی ردیاب چشم با نام EyeQuant استفاده کنیم و نتایج آن را با یک ردیاب واقعی Tobii T60 مقایسه کنیم .همچنین آن را با ابزار Attensee بر روی 60 نفر انجام داده ایم . نتایج نشان می دهد که هر ردیاب پیش بینی کننده EyeQuant با دو مورد دیگر که کاربران واقعی انجام داده اند همخوانی زیادی دارد . ابزار Attensee برای سه ماه فقط 19 دلار از شما دریافت می کند و می توانید با آن یک ردیابی چشم نزدیک به واقعی را داشته باشید .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (219)
کد خبر: 2025


  • ابزار Attensee  یک ردیابی چشم در سایت