Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
25

تجربه کاربری اشتباه که به سئو سایت لطمه می زنند

تجربه کاربری اشتباه که به سئو سایت لطمه می زنند

در سال های گذشته نگرانی از طراحی سایت که منطبق با موتورهای جستجو بهینه شده باشد چالش بیشتر شرکت های اینترنتی بوده است . طراحی سایت های که در گوگل رتبه عالی را کسب کند و بتواند کسب و کار آنلاین شرکت را رونق دهد اهداف بسیاری از شرکت ها می باشد . حال تجربه کاربری بد می تواند باعث برهم خوردن و نرسیدن به این هدف در سایت باشد . ما در ایم مقاله به برخی از طراحی تجربه کاربری نادرست در سایت می پردازیم .

سایت راه اندازی شده دارای نواقص زیادی در وب مستر گوگل می باشد

صفحات طراحی شده طوری ایجاد شده اند که فقط برای کاربران کار را آسان می نماید و به بهینه سازی صفحه و موتورهای جستجو توجهی نشده است . علت این امر این است که متخصصان UX بیشتر تمرکز خود را بر روی سهولت و دسترسی آسان کاربران به سایت متمرکز کرده اند و به ندرت به الگوریتم های ارائه شده توسط موتورهای جستجو بخصوص گوگل می پردازند که این امر باعث شده است در طراحی صفحات سایت دقت کمتری به این مسئله داشته باشند . بنابراین باید بهتر و بیشتر این موضوع را مورد توجه قرار داد و یا در تیم طراحی شخصی که آشنا به این مسائل می باشد قرار داد.


زمان خاموش

در سال 2011 مفهوم زمان خاموش را دوئان فوستر مطرح کرد در واقع این زمان ما بین زمان کلیک کردن کاربر به صفحه جستجو تا برگشت کاربر از آن صفحه می باشد . هرچقدر این زمان کوتاه تر باشد به نظر می رسد کاربر از نتایج به دسته آمده رضایت نداشته و زود نتایج جستجو در سایت را ترک کرده است . از طرف دیگر اگر زمان طولانی باشد حدود دو تا سه دقیقه این نشان می دهد نتایج به دست آمده از جستجو برای کاربر رضایت بخش بوده است یا حداقل آن را مجبور به خواندن عمیق تر نتایج کرده است . گوگل نیز از یک معیار مشخص برای نتایج صفحه جستجو (SERP) استفاده می کند . که یکی از متخصصان او Aj John در مورد این معیار با عنوان "Time To Long Click " صحبت کرده است . این پست توسط متخصصان گوگل نشان می دهد چگونه گوگل می خواهد همیشه نتیجه ای را نشان دهد که بیشتر به فعالیت های سایت بستگی دارد . بنابراین در هنگام طراحی جستجو در سایت باید از انیمیشن های کسل کننده هنگام جستجو پرهیز کرد و به سادگی آن اکتفا نمود تا کاربران ناراضی نشوند و آن جستجو را ترک نکنند.  


گوگل می داند چگونه کاربران از سایت شما استفاده می کند

سال های گذشته کارمند جدا شده گوگل با نام BrightonSEO اعلان کرد گوگل از طریق مرور گر خود کروم کلیک و رفتار کاربران را زیر نظر می گیرد او همچنین فیلمی نشان داد که این ادعا را ثابت می کرد . این موضوع جنجالی زیادی را به پا کرد زیرا بارها گوگل اطمینان داده بود که حیم خصوصی افراد برایش بسیار اهمیت دارد . بنابراین از آنجا که گوگل می تواند رفتار و عملکرد کاربران را در سایت ببیند بنابراین اینکه کدام المان مورد توجه کاربران می باشد و به درستی تجربه کاربری در آنها اعمال شده است بسیار حائز اهمیت می باشد .


هیچکس به سایت با تجربه کاربری بد متصل نمی شود

نکته آخر اینکه طراحی سایت بدون تجربه کاربری درست نه تنها باعث جذب مخاطبان و ترک آنها نمی شود بلکه اشخاص دوست ندارند چنین سایتی را با دوستان خود به اشتراک بگذارند . همچنین اگر سایت شما دارای پیوند کمی باشد در رنکینگ سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو تاثیر زیادی خواهد داشت واقعیت این است که دادن لینک از سایت ها و یا بلاگ ها به سایت شما سئو سایت شما را افزایش خواهد داد و به بهتر کردن رنکینگ سایت کمک مهمی خواهد کرد .

تعداد امتيازات: (1) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (140)
گروه خبر: طراحی سایت
کد خبر: 2027


  • تجربه کاربری اشتباه که به سئو سایت لطمه می زنند