Menu
97 35 94 66  info@samiaco.ir
26

از یک مبتدی به سمت حرفه ای شدن در تجربه کاربری (UX)

از یک مبتدی به سمت حرفه ای شدن در تجربه کاربری (UX)

اگر شما جز افراد مبتدی در UX هستید پس شما اصطلاحا دارای نام UX-ling می باشید البته مایوس نشوید چرا که بیشتر افرادی که ادعای حرفه ای بودن را می کنند کمتر از شما درباره UX می دانند یا UI را جای UX فرض می کنند زمانی زیادی گذشت تا شرکت ها متوجه شدند فقط یک طراحی سایت زیبا برای کاربران خوب نمی باشد بلکه موارد زیادی وجود دارد که باعث می شود تعامل بین کاربران و سایت بیشتر شود . ما در این مقاله قصد داریم به تازه کارها در این مورد توصیه های ارزشمندی در این زمینه داشته باشیم .

از تجارب دیگران بیاموزید

شاید این یک اصل در همه چیز باشد هنگامی که تازه کار هستید می توانید در هر مورد مانند UX از تجاربی که اشخاص حرفه ای در این زمینه کار کرده اند چیزهای قابل توجهی بیاموزید چرا که این افراد تجربه کافی را داشته اند بنابراین سعی کنید تجارب اشخاص حرفه ای را با دقت زیر نظر گرفته و موارد مهم را برای خود یاد داشت نماید تا بتوانید در کار خود هنگام طراحی استفاده نمایید .


مطالعه دقیق داشته باشید

خواندن کتاب ها و مقالات که اصول اولیه طراحی تجربه کاربری را به شما آموزش می دهد می تواند شما را هر چه بیشتر با مفاهیم اصلی UX که پایه و اساس آن را تشکیل می دهد مرتبط سازد . به مواردی مهم در مقالات و کتاب ها دقت کنید همچنین سعی کنید هنگام خواندن این مفاهیم مثال های از آن را در دنیای مجازی خودتان تشکیل دهید مثلا از خود بپرسید . آیا تا بحال شده است یک سایت شما را کلافه کرده باشد ؟ آیا سایتی را به سرعت بخاطر مطالب ناقص ترک کرده اید ؟

اجتناب از جمع بندی بد

بسیاری از تازه کاران UX دوست دارند به سرعت کار طراحی را آغاز کنند آنها بعد از خواندن کمی از UX احساس می کنند بیشتر موارد را مطالعه کرده و آماده طراحی هستند همین امر باعث می شود اکثر آنها نتوانند طراحی خوبی داشته باشند چرا که مطالعه دقیق تجربه کاربری زمان خاص خود را می طلبد . در صورتی که اگر از یک UX کار حرفه ای سوال کنید می گوید چیز چندانی نمی داند و هر روز مطالعه خود را بیشتر می کند واقعیت این است که چون این نوع طراحی با کاربر رابطه مستقیم برقرار می کند .


باید خصوصیات  رفتار کاربران که انسان ها می شوند را در مورد انواع المان ها در سایت و یا محصول ببیند که کار بسیار پیچیده ای می باشد همچنین تازه کاران UX به یک نکته توجهی کمی دارند و ان بازگشت سرمایه (ROI) می باشد چرا که فقط بر روی کاربر متمرکز می شوند در صورتی که باید بدانند هزینه اضافی نباید در تجربه کاربری استفاده شود چرا که در آخر شرکت می خواهد سود خود را زیاد کند و کارها منطبق با بازگشت سرمایه شرکت در نظر گرفته شود .

تعداد امتيازات: (2) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (221)
کد خبر: 2028


  • از یک مبتدی به سمت حرفه ای شدن در تجربه کاربری (UX)